NaKolei.pl WiadomościTabor MPK Poznań kupuje kolejne tramwaje od Modertransu

MPK Poznań kupuje kolejne tramwaje od Modertransu

Redakcja
Fot. MPK Poznań

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu rozstrzygnęło przetarg na dostawę wraz z serwisem gwarancyjnym 10 sztuk tramwajów dwukierunkowych, niskopodłogowych, wieloczłonowych.

Jako najkorzystniejsza wybrana została oferta, którą złożył Modertans Poznań. Firma zaproponowała cenę 281.854.500,00 zł brutto (wraz z opcją). Przypomnijmy, że oferta mieściła się w budżecie zamawiającego, MPK Poznań na ten cel chciało przeznaczyć kwotę 332.100.000,00 zł brutto (wraz z opcją).

Oferta została oceniona na 97,00 pkt.

Zamawiający zastrzegł sobie skorzystanie z prawa opcji zakupu kolejnych, maksymalnie 20 tramwajów, o parametrach i wyposażeniu identycznym, jak tramwaje, stanowiących podstawową część zamówienia.

Zgodnie ze specyfikacją przetargową wagony mają być długości od 30,50 do 32,50 m i szer. 2,40 m, wyposażone w system sterowania napędem i urządzeniami pomocniczymi – TCMS oparty o magistralę CAN lub podobną, napędzane silnikami prądu przemiennego.

Zamówienie obejmuje również:

  1. Dostawę niezbędnego do eksploatacji tych tramwajów specjalistycznego wyposażenia zajezdni „Głogowska” (innego niż standardowe wyposażenie posiadane aktualnie przez Zamawiającego), oprzyrządowania i narzędzi oraz pakietu naprawczego,
  2. Przeprowadzenie szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie przeglądów, napraw, wkolejenia, obsługi technicznej i eksploatacji dostarczonych tramwajów.
  3. Dostarczenie dokumentacji niezbędnej do eksploatacji oraz napraw awaryjnych i powypadkowych tramwajów.

Przypomnijmy, że MPK Poznań wymaga, aby w przedmiocie dostawy udział towarów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, przekraczał 50%.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności