Kolej na świecie Tabor Wiadomości

LINKi PESY oficjalnie zaprezentowane przez DB Regio we Frankfurcie nad Menem

LINKi PESY oficjalnie zaprezentowane przez DB Regio we Frankfurcie nad Menem Fot. DB

Pesa LINK zostały dzisiaj oficjalnie zaprezentowane przez DB Regio na Dworcu Głównym we Frankfurcie nad Menem. Od 2 lutego 2019 roku nowe pojazdy będą stopniowo wprowadzane na linię RMV RB 61 Frankfurt Gł.—Neu lsenburg—Dreieich-Buchschlag— Rödermark – Ober Roden—Dieburg do Einsatz- informuje spółka.

Uroczysta prezentacja pojazdów odbyła się na Dworcu Głównym we Frankfurcie.

Cieszymy się, że będziemy mogli wreszcie wprowadzić do ruchu nowe pojazdy. LINKi to przede wszystkim większy komfort dla pasażera, ale także szybsza, spokojna podróż dzięki dynamicznemu silnikowi i lepszym warunkom prowadzenia pociągów. Nasi maszyniści, którzy przeszli już szkolenia na LINKach są z nich bardzo zadowoleni- powiedział Frank Klingenhöfer, prezes Zarządu DB Regio we Frankfurcie.

Dostarczone do Frankfurtu LINKi to pojazdy zamówione w ramach kontraktu ramowego pomiędzy PESA i Deutsche Bahn. W sumie do rejonu Dreieich trafi dziesięć spalinowych pojazdów – 7 trójczłonowych i 3 dwuczłonowe. Harmonogram zakłada zakończenie dostaw w sierpniu 2019, a kolejne LINKI będą sukcesywnie wprowadzane do ruchu zastępując starsze pojazdy serii BR 642.