Kadry i ludzie Kolej na świecie Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Leo Express rekrutuje maszynistów do Niemiec

Leo Express rekrutuje maszynistów do Niemiec Fot. LEO Express

Leo Express rekrutuje maszynistów do pracy w Niemczech z wynagrodzeniem sięgającym 10 000 PLN netto. Oprócz szkoleń w celu uzyskania niezbędnych dokumentów do transportu pasażerskiego, oferuje również kursy języka niemieckiego, pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 sierpnia.

 

Leo Express zapewni wszystko: od szkolenia, zakwaterowania i transportu dla kandydatów, tak aby podczas kursu mieli czas na powrót do rodziny w Polsce. Szukamy czynnych maszynistów, którzy przede wszystkim muszą przejść kurs języka niemieckiego. Znajomość języka powinna być przynajmniej na poziomie B1 przed rozpoczęciem szkolenia – wyjaśnia Manager Działu Organizacji Przewozów Kolejowych Jakub Wosik.

Leo Express rozwija się bardzo szybko w Niemczech, gdzie działa na linii Berlin-Stuttgart, w niektórych regionach przewoźnik wykonuje usługę publiczną.

Maszyniści w Niemczech mogą otrzymywać wynagrodzenie sięgające nawet 10 000 PLN netto. Dzięki dobrze ułożonemu grafikowi maszynista może przepracować 156 godzin w ciągu zaledwie 18 dni. Maszyniści nie muszą pokrywać kosztów transportu i zakwaterowania, ponieważ to wszystko zapewnia Leo Express – kontynuuje Jakub Wosik z Leo Express.

Nowi maszyniści będą jeździć w Niemczech lokomotywami Siemens Vectron, które są w pełni wyposażone w system ETCS a także w niemiecki system alarmowy. Korzyści płynące z pracy w Leo Expres obejmują nie tylko tradycyjne świadczenia, takie jak dodatkowe ubezpieczenie emerytalne, nagroda lojalnościowa, lecz także leokorony do wykorzystania w celach prywatnych, regularne szkolenia, a także możliwość utrzymania kwalifikacji na kilku rynkach (Czechy, Słowacja, Polska, Niemcy) i trakcjach (elektryczna, spalinowa).

Kandydaci mogą składać wnioski do działu HR Leo Express. W razie jakichkolwiek pytań, kontakt z firmą: kariera@le.cz lub 00420 777 490 044.