Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

LEO Express odwołuje pociągi do Krakowa. Zmniejsza również liczbę połączeń na Słowację

LEO Express odwołuje pociągi do Krakowa. Zmniejsza również liczbę połączeń na Słowację fot. Stadler

Jak podaje portal Zdopravy.cz, Leo Express w najbliższy weekend odwoła połączenia do Krakowa. Dodatkowo zmniejszy o połowę liczbę połączeń na Słowację.

Leo Express zdecydował się na redukcję międzynarodowych połączeń. Przewoźnik anulował kilkanaście połączeń do Polski na najbliższe dni. Jak informuje Leo – taka decyzja powstała ze względu na zmniejszony popyt wywołany pandemią koronawirusa. Warto zaznaczyć, że w ostatnich dniach u nas, jak i u naszych południowych sąsiadów liczba zachorowań drastycznie wzrosła. W Czechach popyt na przewozy kolejowe szczególnie spadł po ogłoszeniu stanu wyjątkowego.

W najbliższy weekend (3-4 października) połączenia do Krakowa zostaną skrócone do trasy Praga – Bogumin, niektóre natomiast zostały odwołane w całej relacji. LEO zapewni zwrot pieniędzy za bilety oraz w ramach rekompensaty, pasażerowie mają otrzymać 50% dodatkowego zwrotu wartości biletu w tzw. “LEO Kredytach”

Prywatny przewoźnik zamroził również część połączeń na Słowację. Zamiast dwóch połączeń do Koszyc, spółka będzie kursować na tej trasie tylko raz dziennie.

Zobacz również: Koleje Hiszpańskie myślą o kupnie Leo Expressu?