Kolej na świecie Przewozy pasażerskie Tabor

Koleje Hiszpańskie myślą o kupnie Leo Expressu?

Koleje Hiszpańskie myślą o kupnie Leo Expressu? fot TrainLine

Leo Express prawdopodobnie zostanie przejęty przez Renfe. Wszystkie znaki wskazują na duże zainteresowanie hiszpańskiego przewoźnika kupnem zagranicznej spółki.

Jak podaje czeski portal zdopravy.cz, hiszpańskie koleje państwowe Renfe są zainteresowane kupnem czeskiego Leo Expressu. Jak podaje zdopravy.cz, hiszpańska spółka ogłosiła nawet przetarg na ocenę ryzyka i wycenę spółki Leo Express. Ale przetarg ten został natychmiast anulowany. Informacja natomiast nadal jest publiczna na platformie zakupowej.

Leo Express od dawna szuka strategicznego partnera, który pomógłby w dalszym rozwoju udanego projektu, a obecnie prowadzi negocjacje z kilkoma zainteresowanymi stronami. Nie możemy jednak komentować bliższego przebiegu negocjacji ze względu na nasze zobowiązanie do zachowania poufności ”- powiedział rzecznik Leo Express Emil Sedlařík dla portalu zdopravy.cz.

Warto zaznaczyć, że sprzedaż Leo Expressu omawiano już na początku 2020 roku. Zainteresowanymi w przejęciu prywatnego przewoźnika były również Koleje Czeskie, lecz ostatecznie wycofali się z zakupu. Przypomnijmy, że Leo nie znajduje się w najlepszej sytuacji ekonomicznej. Majątek przewoźnika nie jest duży, a spółka opiera się na poolach taborowych.