NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Koniec prac przy budowie łącznicy między LK nr 61 a CMK [ZDJĘCIA]

Koniec prac przy budowie łącznicy między LK nr 61 a CMK [ZDJĘCIA]

Redakcja
Fot. PKP PLK S.A.

Gotowa jest łącznica Czarnca – Włoszczowa Północ, która ma usprawnić przewozy kolejowe na terenie i przez województwo świętokrzyskie. Nowy tor daje możliwości lepszych połączeń m.in. w kierunku Warszawy i Łodzi.

Zmodernizowany przystanek w Czarncy ułatwił podróże do Kielc lub Częstochowy. Powstały dwa dostępne większe i wyższe perony. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się przygotowano pochylnie, ścieżki naprowadzające i oznaczenia w alfabecie Braille’a.

Trzykilometrowa łącznica jest zelektryfikowana i przystosowana do ruchu dwukierunkowego. Tor zapewni przejazd pociągów pasażerskich z prędkością do 100 km/h, a towarowych 80 km/h. Poza nowym torem i siecią trakcyjną zamontowano urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Komunikację drogową ułatwia nowy wiadukt kolejowy. Most nad rzeką Jeżówką zapewnia odpowiednie odwodnienie linii kolejowej. Na trasie przewidziano swobodne przejścia dla zwierząt.

Zadanie pn. „Budowa linii kolejowej nr 582 Czarnca – Włoszczowa Północ” jest realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość projektu to ok. 42,8 mln zł, w tym dofinansowanie UE wynosi ponad 36 mln zł.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności