NaKolei.pl WiadomościKonferencje i spotkania Kongres Rozwoju Transportu. Sposób na wyjście z kryzysu gospodarczego przez firmy przewozowe

Kongres Rozwoju Transportu. Sposób na wyjście z kryzysu gospodarczego przez firmy przewozowe

Redakcja

Czas pandemii pandemii koronawirusa to czas bezprecedensowy. Stanowi globalne wyzwanie, z którym poszczególne kraje mogą nie poradzić sobie samodzielnie. Oprócz społeczeństwa, cierpi również gospodarka, która staje przed obliczem kryzysu. Już jutro na VII Kongresie Rozwoju Transportu dyskusja o obecnej sytuacji przewozów pasażerskich.

Zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwie, wydają się z nami już pozostać. Niektóre firmy rozważają wprowadzenie po pandemii mieszanego trybu pracy, zamiast własnego biurka, pracodawcy wprowadzą tzw. „hot desk”. Powoduje to, że powrót do wyników przewozowych z 2019 roku może być utrudniony. Jakie w tej sytuacji przewoźnicy powinni podjąć kroki?

Czy działania takie jak zakupy krótkich składów, ale o zwiększonej częstotliwości na danych trasach są rozwiązaniem? Może wręcz odwrotnie, zwiększona przestrzeń dla pasażerów i zminimalizowanie kontaktu ze współpasażerami poprawi poczucie bezpieczeństwa oraz zachęci do codziennych podróży? Rozwój informatyzacji, ujednolicone systemy informatyczne czy też zastąpienie kas biletowych inteligentnymi biletomatami, to pomysły elementy które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i ograniczenie kosztów w strategii długoterminowej.  Jakie inne działania zachęcające do korzystania z transportu publicznego należy podjąć, albo też jakie działania optymalizujące koszty mogłyby pomóc w nadchodzącym okresie?

Branża oraz eksperci rynkowi zgadzają się, że obecna sytuacja związana z COVID-19 oraz spowolnienie na rynku powinny być impulsem do rozwoju inwestycji infrastrukturalnych, które są w stanie pobudzić krwioobieg gospodarczy i zapobiec wzrostom bezrobocia.

Pogarszające się nastroje w gospodarce potęgują także duże przesunięcia terminów ogłaszania i rozstrzygania przetargów. Co z kolei, w przypadku braku nowych zleceń i przetargów, może się wiązać z katastrofą na rynku pracy – pracodawcy, tnąc koszty będą zmuszani do redukcji zatrudnienia i obniżania pensji, zwracają uwagę eksperci.

Tymczasem, to właśnie od stanu realizacji inwestycji infrastrukturalnych zależeć będzie, jak szybko państwu polskiemu uda się wyjść z kryzysu gospodarczego.

O sposobach wyjścia z kryzysu gospodarczego przez firmy przewozowe porozmawiają eksperci VII Kongresu Rozwoju Transportu w panelu pt. „Rozwój czy walka o przetrwanie – przewozy pasażerskie w obliczu kryzysu gospodarczego”.

Wśród prelegentów znajdą się:

  • Artur Martyniuk – Prezes Zarządu POLREGIO Sp. z o.o.
  • Iwona Budych – Prezes Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe
  • Janusz Malinowski – Prezes Zarządu Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.
  • Tadeusz Turzyński – Prezes Zarządu PKP Informatyka Sp. z o.o.
  • Włodzimierz Wilkanowicz – Prezes Zarządu Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności