NaKolei.pl WiadomościKonferencje i spotkania Kolejowe przejścia graniczne: Co dalej? – konferencja 21 czerwca

Kolejowe przejścia graniczne: Co dalej? – konferencja 21 czerwca

Redakcja
Fot. Віктор Гальчинський

Gdy wojna na Ukrainie wchodzi w czwarty miesiąc, a reakcją na rosyjską agresję są kolejne pakiety sankcji znacznie ograniczające wymianę gospodarczą z Rosją i Białorusią, obserwujemy zmiany międzynarodowych powiązań gospodarczych, definiowanie na nowo łańcuchów logistycznych i  rysowanie nowych map szlaków transportowych.

Jaka w tej nowej sytuacji jest przyszłość kolejowych przejść granicznych w Polsce i terminali intermodalnych? Będzie to zasadniczy temat poruszany podczas konferencji organizowanej przez Fundację ProKolej „Kolejowe przejścia graniczne”, która odbędzie się 21 czerwca 2022 r. w Warszawie.

Jest to już druga edycja tej konferencji. Poprzednią zdominowały tematy odbudowy transportu kolejowego po pandemii, teraz zaś nastał czas wojennego chaosu. Jaka wyłoni się z niego mapa geopolityczna tej części Europy i jak będzie wyglądać sieć powiązań transportowych i gospodarczych – to tematy o strategicznym znaczeniu, które będą przedmiotem prezentacji i dyskusji z udziałem ekspertów z Polski, instytucji europejskich oraz krajów sąsiadujących z Polska, w tym Litwy i Ukrainy.

Udrożnienie połączeń kolejowych na zyskujących na zaznaczeniu kierunkach, rozbudowa infrastruktury dla obsługi transportu intermodalnego, interoperacyjność wewnętrznych sieci kolejowych wspólnoty – to tematy, które znajdą się w centrum uwagi. W konferencji spodziewany jest udział przedstawicieli administracji centralnej i samorządowej, służb granicznych, instytucji finansowych, organizacji kolejowych i biznesowych oraz przewoźników realizujących przewozy cargo zarówno wewnątrz Unii Europejskiej jak i przez jej granice.

Wydarzenie odbędzie się 21 czerwca br. w godz. 9:30 – 18:00 w hotelu Novotel Airport w Warszawie, ul. 1 sierpnia 1.

Szczegółowy program konferencji, warunki uczestnictwa i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej organizatora: https://kolej365.pl/graniczne2/ .

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności