Działania Przewozy pasażerskie Wiadomości

Kolejny rekord Kolei Mazowieckich. “Słonecznym” pojechało 127 tys. osób

Kolejny rekord Kolei Mazowieckich. “Słonecznym” pojechało 127 tys. osób Fot. Koleje Mazowieckie

W minione wakacje pociągiem “Słonecznym” pojechało blisko 127,5 tys. osób. Taki wynik pobił ubiegłoroczny rekord i jest dowodem na to, że wakacyjne połączenie Mazowsza z Pomorzem to strzał w dziesiątkę.

Tegoroczny wynik przewozowy pociągu „Słoneczny” jest o ok. 5,5 tysiąca lepszy od wyniku osiągniętego podczas 14. edycji, kiedy to „Słoneczny” wybrało ponad 122 tys. osób. W pierwszy kurs pociąg pojechał w 2005 r. Łączna liczba podróżnych, którzy w ciągu 15 lat funkcjonowania Kolei Mazowieckich w podróż nad morze wybrali „Słoneczny”, to prawie 1,25 mln osób.

 

 

Wynik przewozowy 15. edycji pociągu „Słoneczny” napawa nas w spółce ogromną radością i jest dowodem na to, że warto inwestować w niestandardowe rozwiązania. To także dowód lojalności pasażerów, który jest dla nas wspaniałym prezentem na 15. urodziny spółki. Jesteśmy przewoźnikiem, który świadczy usługi na Mazowszu, co jednak nie przeszkadza nam w sezonowym rozszerzeniu naszej statutowej misji. Podróżni, jak co roku, docenili nasze starania. Serdecznie im za to dziękujemy i zapraszamy za rok – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.