Strona główna » Wiadomości » Tabor » Kolejne Impulsy potrzebują napraw okresowych. Koleje Małopolskie szukają wykonawcy

Kolejne Impulsy potrzebują napraw okresowych. Koleje Małopolskie szukają wykonawcy

Redakcja
Fot. Wiki Commons

Jest kolejny przetarg na naprawy okresowe Impulsów. Tym razem wykonawcy takich prac szukają Koleje Małopolskie. Zamówienia te są o tyle ciekawe, że ostatnio pojawiły się problemy ze składami produkowanymi przez Newag dla województwa zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Przetarg Kolei Małopolskich obejmuje usługi utrzymania i napraw wraz z dostawą fabrycznie nowych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych dla elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 31WE serii EN78 oraz typu 45WE serii EN79.

Przedmiot umowy obejmuje wykonywanie przy ww. pojazdach czynności:

  1. poziomów utrzymania P1, P2 i P3 oraz przeglądów sezonowych (PS) z wyłączeniem mycia, wodowania i odfekalniania;
  2. napraw bieżących i awaryjnych pojazdów;
  3. świadczenie usług serwisu gwarancyjnego na każdy pojazd;
  4. utrzymywania całodobowego punktu informacyjnego (serwisowej linii telefonicznej) pod numerem telefonu obsługiwanym przez polskiego operatora w języku polskim, w taryfie bez podwyższonych opłat za połączenie.

Przypomnijmy, że właśnie po wykonanych naprawach okresowych P3/2 były problemy z uruchomieniem dolnośląskich Impulsów.

Koleje Małopolskie od wykonawców oczekują doświadczenia. Każdy musi wykazać należyte wykonanie co najmniej 10 usług utrzymania, zgodnie z trzecim lub czwartym poziomem utrzymania, pasażerskiego pojazdu kolejowego z napędem elektrycznym wyprodukowanego po 2010 r., wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie. Warunek zostanie uznany za spełniony wówczas, gdy wykonawca wykaże należyte wykonanie 10 usług utrzymania w ramach jednej lub kilku umów.

Ponadto wykonawca musi wykazać spełnienie wymagań w zakresie kwalifikacji personelu realizującego przedmiot zamówienia w zakresie kompetencji dotyczących: defektoskopii zestawów kołowych (minimum jedna osoba), przeglądów SHP, CA (minimum trzy osoby), wykonujących czynności związane z koniecznością posiadania uprawnień SEP E i E+D (minimum sześć osób). Zamawiający dopuszcza, aby warunek posiadania w/w kompetencji personelu był wykazany przez posiadanie kilku kompetencji (np. w zakresie kompetencji dotyczących defektoskopii zestawów kołowych oraz przeglądów SHP, CA) łącznie przez jedną osobę.

Oferty w przetargu można składać do 30 sierpnia 2022 r. Jedyne kryterium wyboru stanowi cena.

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 435 000,00 PLN.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności