NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Koleje Ukraińskie zwolnią ponad 700 pracowników z kadr administracyjnych

Koleje Ukraińskie zwolnią ponad 700 pracowników z kadr administracyjnych

Adrian Izydorek
Fot. REUTERS

W Kolejach Ukraińskich zapadła decyzja o zmniejszeniu etatów m.in. dyrektorskich i kierowniczych o 30%. Ma to polepszyć funkcjonowanie kadry zarządzającej poprzez redukcję zbędnych etatów.

Rada Nadzorcza Kolei Ukraińskich zatwierdziła nową strukturę spółki. Reforma ma zredukować o 1/3 liczbę etatów z administracji.

Dużo mówiło się o optymalizacji kadry Ukrzaliznytsia, czas iść dalej. Musimy jak najszybciej uporządkować strukturę kadry zarządzającej firmy, wyeliminować dublowanie stanowisk i wyraźnie rozdzielić funkcjonalność między działami. Pozwoli nam to szybciej, sprawniej i efektywniej podejmować i wdrażać decyzje zarządcze. Obecnie konieczne jest zmniejszenie o 30% etatów kadry kierowniczej firmy, w której pracuje ponad 2,4 tys. osób – powiedział Ivan Yuryk, Prezes Zarządu Kolei Ukraińskich.

Wychodzi na to, że zwolnionych ma zostać około 700 pracowników na stanowiskach w administracji. Jak podają Koleje Ukraińskie, niektórym z nich spółka ma zapewnić inną pracę. Pracownicy mają zostać odpowiednio wcześniej poinformowani o zwolnieniu, dodatkowo mają otrzymać odprawę w wysokości nie mniejszej niż przeciętne wynagrodzenie.

Koleje Ukraińskie decyzję tłumaczą tym, że ma to wspomóc w reformie struktury firmy. Oczywistością jest to, że chodzi tutaj o pieniądze, które Spółce będą teraz bardzo potrzebne po trudnym 2020 roku. Przypomnijmy, że Koleje Ukraińskie za ubiegły rok finansowy znalazły się na trzecim miejscu w rankingu najmniej rentownych firm na Ukrainie – więcej informacji. W styczniu br. Koleje Ukraińskie poniosły stratę w wysokości 693 mln hrywien (ok. 96 mln zł), w lutym 534 mln hrywien (74 mln zł), w marcu 448 mln hrywien (62 mln zł). Dopiero kwiecień przyniósł przewoźnikowi 35 mln hrywien zysku (4,8 mln zł), a maj prawie 39 mln hrywien (5,4 mln zł).

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności