NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Koleje Czeskie nie odebrały nowych wagonów Viaggio. Pierwotnie na tory miały wyjechać już 12 grudnia

Koleje Czeskie nie odebrały nowych wagonów Viaggio. Pierwotnie na tory miały wyjechać już 12 grudnia

Redakcja

Koleje Czeskie odmówiły odbiorów pierwszych wagonów Viaggio. Przewoźnik ma zastrzeżenia co do wyprodukowanych wagonów. Obecnie trwają rozmowy na linii przewoźnik – konsorcjum producentów.

Niedawno media pisały, że wraz z wejściem nowego rocznego rozkładu jazdy, na czeskich torach ma pojawić się nowa gwiazda. Chodzi o wagony Viaggio wyprodukowane przez konsorcjum Skody i Siemensa, które miałyby jeździć pod nową marką InterJet. Jak się okazuje, prawdopodobnie nie uda się sfinalizować procesu odbiorów do zakładanego 12 grudnia, bo jak poinformował portal Zdopravy.cz, Ceske drahy rozwiązują problemy z dostawcą pojazdów.

Na dzień dzisiejszy [6 grudnia przyp. red.] Koleje Czeskie nie przejęły jeszcze żadnego z nowych wagonów InterJet ze względu na różne zastrzeżenia do ostatecznego wykonania zamówionych jednostek – poinformował Petr Šťáhlavský, rzecznik prasowy Kolei Czeskich.

Koleje Czeskie przekazały swoje zastrzeżenia wykonawcom, którzy teraz usuwają niedociągnięcia.


Zobacz również: Ogromne zamówienie Kolei Czeskich na 180 wagonów! Pojadą do Polski [ZDJĘCIA]


Przypomnijmy, że w 2018 roku Koleje Czeskie zamówiły łącznie 50 takich wagonów. Są to bliźniacze wagony do tych, które możemy spotkać w czeskich RailJet’ach – natomiast przy tym przetargu nie zamówiono wagonów sterowniczych. InterJety będą obsługiwane przez lokomotywy przewoźnika.

Nasza firma przygotowywała się do uruchomienia nowych wagonów od kilku miesięcy, na przykład szkolenie personelu dla jednostek InterJet rozpoczęło się kilka tygodni temu i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wszystkie nowe pociągi jak najszybciej trafiły do ​​normalnej eksploatacji – dodał Šťáhlavský.

Koleje Czeskie mają zastosować wobec producentów kary umowne.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności