NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Ogromne zamówienie Kolei Czeskich na 180 wagonów! Pojadą do Polski [ZDJĘCIA]

Ogromne zamówienie Kolei Czeskich na 180 wagonów! Pojadą do Polski [ZDJĘCIA]

Redakcja
Mat. Siemens

Koleje Czeskie kontynuują modernizację floty obsługującej dalekobieżne linie krajowe i międzynarodowe. Nowe wagony dostosowane do prędkości 230 km/h zostaną dostarczone przez konsorcjum Siemens Mobility i Škoda Transportation. Dostawa planowana jest na lata 2024-26, a wartość umowy to około pół miliarda euro.

Cieszymy się, że ČD po raz kolejny polega na naszych odnoszących sukcesy wagonach Viaggio w celu rozszerzenia i unowocześnienia swoich usług. Pojazdy będą wyposażone w najbardziej zaawansowane funkcje dostępne na obecnym rynku europejskim i zapewnią pasażerom najwyższy poziom komfortu, czyniąc zrównoważony transport kolejowy w Czechach jeszcze bardziej atrakcyjnym – powiedział Gerhard Greiter, dyrektor generalny Regionu Europa Północno-Wschodnia w Siemens Mobility.

Republika Czeska planuje zwiększyć prędkość na swoich konwencjonalnych liniach kolejowych do 200 km/h i zwiększyć prędkość na liniach dużych prędkości. Planowane inwestycje w nowe pociągi spełniające normy dla pojazdów obsługujących zarówno konwencjonalne i szybkie sieci w Europie Środkowej wzmocni nasze długoterminowe partnerstwo strategiczne w transporcie międzynarodowym, a także naszą pozycję w transporcie dalekobieżnym – wyjaśnia Ivan Bednárik, prezes zarządu i dyrektor generalny ČD

Nowe 180 wagonów Viaggio Comfort będzie przeznaczonych do przewozu osób, a dwa dodatkowe wagony mają zostać zakupione przez czeskiego operatora infrastruktury kolejowej w celu przeprowadzenia testów kolejowych.

Nowe wagony będą miał szereg innowacyjnych funkcji takich jak regulowane siedzenia w pierwszej i drugiej klasie, gniazda do ładowania rowerów elektrycznych, Wi-Fi, specjalne powłoki szyb wzmacniające sygnał radiowy i internetowy, pokładowy system informacji i elektronicznej rezerwacji, ładowarki do telefonów, kino dziecięce, miejsce na 12 rowerów oraz nowoczesną strefę bistro.

Wagony Viaggio Comfort będą dopuszczone do eksploatacji w Czechach i sąsiednich krajach europejskich, takich jak Niemcy, Austria, Słowacja, Węgry i Polska. Interoperacyjność pojazdów zostanie zapewniona poprzez spełnienie odpowiednich specyfikacji regionalnych.

Skrajne wagony sterownicze będą wyposażone w jednostkę pokładową europejskiego systemu ochrony pociągu ETCS oraz krajowe systemy ochrony pociągu. Łącznie, zamówienie obejmuje dostawę 20 wagonów sterowniczych.

W 2018 roku Koleje Czeskie zamówiły już 50 wagonów Viaggio Comfort od Siemens Mobility i Škoda Transportation.

Mat. Siemens Mobility

Mat. Siemens Mobility

Mat. Siemens Mobility

Mat. Siemens Mobility

Mat. Siemens Mobility

Mat. Siemens Mobility

Mat. Siemens Mobility

Mat. Siemens Mobility

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności