Strona główna » Wiadomości » Przewozy towarowe » Kijów-Łyski ważnym punktem na intermodalnej mapie Europy

Kijów-Łyski ważnym punktem na intermodalnej mapie Europy

Redakcja
Fot. УНІАН

W ubiegłym tygodniu na łamach portalu NaKolei.pl pisaliśmy o deklaracjach Kolei Ukraińskich, dotyczących rozwoju transportu intermodalnego. Przewozy towarowe mają zapewnić spółce wysoką rentowność już w 2021 roku.

Ważna rola przewozów kontenerowych

Istotną rolę w tym rozwoju mają odgrywać przewozy kontenerowe z Chin. Ukraiński przewoźnik właśnie poinformował o dotarciu trzeciego pociąg z Chin na nowej trasie, nazywanej przez UZ „eksperymentalną”. Skład przyjechał na stację Kijów-Łyski. Składał się z 41 czterdziestostopowych kontenerów z butami, produktami z metali, sprzętu medycznego i farmaceutycznego, towarów konsumpcyjnych i innych ładunków drobnicowych. Logistykę tej trasy opracował zespół kierownika transportu kontenerowego UZ Edvinsa Berzinsa.

Do tej pory Koleje Ukraińskie odebrały już siedemnaście pociągów z różnych części Chińskiej Republiki Ludowej. Takie pociągi jeżdżą z Wuhan i Jinannan i przewożą 43 kontenery z różnymi ładunkami, takimi jak: siarczan magnezu, sprzęt AGD i RTV, ramy aluminiowe, jednorazowe strzykawki, fiolki PET i produkty przemysłu lekkiego. Trasa pociągu to ponad 9 tysięcy kilometrów, przebiegająca przez terytoria czterech krajów. Składy pokonują ją w 15 dni.

Kontynuacja i rozwój 

Koleje Ukraińskie planują kontynuowanie przyjmowania pociągów z Chin w ramach nowego schematu logistycznego z dalszym zwiększeniem ich częstotliwości. Wprowadzenie nowych schematów logistycznych dla transportu towarów pozwala na przyciągnięcie dodatkowych przepływów ładunków i otwiera przed użytkownikami usług transportowych nowe możliwości dostarczania towarów do miejsca przeznaczenia. Prace te realizowane są kompleksowo wraz z rozwiązywaniem aktualnych problemów polityki taryfowej, wyposażenia technicznego, doskonalenia technologii procesu transportowego i obsługi.

Oddział UZ Kijów-Liski planuje dalsze aktywne prace nad identyfikacją nowych perspektywicznych tras dla pociągów kontenerowych oraz zwiększeniem potencjału tranzytowego kolei Ukrainy – zapowiedział ukraiński przewoźnik.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x