NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Gmina Koronowo szuka wykonawcy studium dla nowego połączenia Bydgoszcz – Chojnice

Gmina Koronowo szuka wykonawcy studium dla nowego połączenia Bydgoszcz – Chojnice

Redakcja
Koronowo 2009 r. Fot. Flickr / "Szogun000"

Gmina Koronowo ogłosiła przetarg na świadczenie usługi polegającej na opracowaniu studium planistyczno-prognostycznego dla projektu ubiegającego się o środki programu Kolej+ dla projektu liniowego pn. Utworzenie nowego połączenia kolejowego Bydgoszcz – Koronowo – Więcbork – Sępólno Krajeńskie – Chojnice.

Zakres zamówienia obejmuje:

  • przedłożenie opinii/stanowisk podmiotów/instytucji, które będą realizowały przedsięwzięcie mogące mieć wpływ na realizacje projektu i/lub podmiotów/instytucji, które odpowiadają za zarządzanie infrastrukturą kolejową, której funkcjonowanie może mieć wpływ na realizację danego projektu,
  • zorganizowanie i udokumentowanie odbycia spotkań informacyjnych (konsultacyjnych) ze społeczeństwem w miejscach, w których planowana jest realizacja projektu, w celu ograniczenia lub zapobieżenia konfliktom społecznym oraz przekazaniu dokumentacji tych spotkań zamawiającemu.

Oferty można składać do 28 czerwca 2021 roku. Będą oceniane według kryteriów: dodatkowe doświadczenie eksperta w dziedzinie analiz ruchu pasażerskiego (DERP) – waga: 20,00, dodatkowe doświadczenie eksperta w dziedzinie analiz ruchowo-eksploatacyjnych (DEA) – waga: 20,00 oraz cena – waga: 60,00.

Gmina Koronowo jest liderem wskazanego powyżej projektu. Jest on jednym z sześciu złożonych przez samorządy kujawsko-pomorskie i zakwalifikowanych do 2 etapu. Przypomnijmy, że 2 projekty zostały złożone przez Gminę Żnin: pierwszy dotyczy rewitalizacji linii kolejowej na odcinku Żnin – Bydgoszcz, a drugi rewitalizacji linii kolejowej na odcinku Żnin – Inowrocław.

Gmina Miasto Chełmno złożyła projekt pn. połączenie kolejowe miasta Chełmna z Bydgoszczą poprzez reaktywację linii kolejowej nr 246 na odcinku Chełmno-Unisław Pomorski.

Gmina Miasto Grudziądz złożyła projekt pn. budowa przystanku kolejowego w obrębie skrzyżowania ul. Południowej w Grudziądzu z linią kolejową nr 207 Toruń Wschodni Malbork w km 53,0006.

Gmina Grudziądz złożyła projekt pn. budowa przystanku osobowego w ciągu linii kolejowej nr 207 Toruń Wschodni – Malbork w miejscowości Biały Bór.

Ostatnim jest projekt gminy Koronowo. Studium, na które ogłoszono właśnie przetarg musi powstać do 15 listopada 2021 roku.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności