NaKolei.pl Bez kategorii ENEA ponownie szuka przewoźnika do przewozów węgla

ENEA ponownie szuka przewoźnika do przewozów węgla

Redakcja
Fot. PKP CARGO

Spółka Enea Wytwarzanie ogłosiła kolejny przetarg dotyczący przewozu węgla. Tym razem jego przedmiotem jest do 1,4 mln ton węgla energetycznego, który ma być transportowany w okresie 24 miesięcy w ramach umów ramowych w latach 2021-2023. Świadczenie konkretnej usługi transportu zlecane będzie w drodze każdorazowego wyboru najlepszej oferty złożonej w odpowiedzi na zaproszenie do udziału w aukcji elektronicznej na skonkretyzowane zamówienie jednostkowe.

Zamówienie zostało podzielone na 3 części:

Część 1 obejmuje wykonanie usługi przewozu transportem kolejowym węgla energetycznego w okresie 24 miesięcy w ramach umów ramowych z Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. w ilości 500 000 ton, w latach 2021-2023. Świadczenie konkretnej usługi transportu zlecane będzie w drodze każdorazowego wyboru najlepszej oferty złożonej w odpowiedzi na zaproszenie do udziału w aukcji elektronicznej na skonkretyzowane zamówienie jednostkowe. W ramach umowy ramowej Zamawiający planuje zlecić wykonanie usługi transportu towaru w łącznej ilości 500 000 ton z Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. do punktu zdawczo-odbiorczego Enea Wytwarzanie sp. z o.o.

Umowa ramowa zostanie zawarta z maksymalnie 5 wykonawcami. W umowie ramowej wskazana zostanie orientacyjnie przewidywana ilość towaru do przewozu.

Maksymalny termin realizacji zamówienia jednostkowego będzie wynosił 12 miesięcy od dnia jej podpisania.

Część 2 obejmuje natomiast wykonanie usługi przewozu transportem kolejowym węgla energetycznego w okresie 24 miesięcy w ramach umów ramowych z kopalń śląskich w ilości 500 000 ton także w okresie 2021-2023. Zasady są podobne do tych, wskazanych w części 1.

Część 3 dotyczy natomiast wykonania usługi przewozu transportem kolejowym węgla energetycznego w okresie 24 miesięcy w ramach umów ramowych ze składowiska węgla Centrali Zbytu Węgla „Węglozbyt” w ilości 400 000. I tu także będą obowiązywać te same zasady co w przypadku części 1.

W każdej z części węgiel będzie transportowany do punktu zdawczo-odbiorczego spółki Enea Wytwarzanie usytuowanego na stacji Świerże Górne.

Oferty w przetargu można składać do 10 listopada 2021 r. Jedyne kryterium wyboru stanowi cena.

Poprzedni przetarg spółki Enea Wytwarzanie cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony przewoźników. Ostatecznie wybrana została oferta PKP CARGO, a zamówienie obejmowało transport węgla energetycznego z Lubelskiego Węgla „Bogdanka”. Zainteresowane wykonywanie tych usług były również: DB CARGO Polska, Kolprem, CD Cargo Poland oraz Freightliner PL.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności