Konferencje i spotkania Przewozy towarowe Tabor

Dwunapędowa lokomotywa autonomiczna Pesy dla PKP CARGO. Podpisanie umowy na InnoTransie

Dwunapędowa lokomotywa autonomiczna Pesy dla PKP CARGO. Podpisanie umowy na InnoTransie fot. PKP CARGO

PKP CARGO S.A. pojawi się na targach InnoTrans 2018 i podpisze umowę z Pesą. Na jej mocy zostanie zbudowana dwunapędowa lokomotywa autonomiczna.

Dwunapędowa lokomotywa autonomiczna dla PKP CARGO: Podczas targów InnoTrans 2018 odbędzie się podpisanie umowy z Pesą Bydgoszcz S.A. w sprawie budowy dwunapędowej autonomicznej lokomotywy oraz konferencja na temat kolejowych przewozów towarowych na szlaku północ-południe i przez Nowy Jedwabny Szlak.

Oba spotkania odbędą się drugiego dnia targów –19 września.  Podpisanie umowy będzie miało miejsce o godz. 11.00 na stoisku Grupy PKP (hala 16, stoisko nr 100).

W pierwszej kolejności chodzi nam o pozyskanie lokomotyw dwunapędowych z modułem dojazdowym, które moglibyśmy od razu wykorzystywać w naszej pracy. Lokomotywa autonomiczna byłaby kolejnym etapem rozwojowym takiego pojazdu. – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A. – Chcemy wspólnie z Pesą prowadzić prace badawczo-rozwojowe nad taborem nowej generacji, gdyż szukamy alternatywnych rozwiązań, które podniosą efektywność naszej pracy przewozowej. Nowy tabor ma przyczynić się do zmniejszenia kosztów i będzie to nasza odpowiedź na rosnące ceny energii. – wyjaśnia prezes Warsewicz.