Bez kategorii Infrastruktura Wiadomości

Drugi etap prac na trasie Radzice – Radom zakończony

Drugi etap prac na trasie Radzice – Radom zakończony Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe wykonały tegoroczny plan prac na linii Radzice – Radom.

 

Zarządca sieci kolejowej poinformował, że na roboty wydano 42 mln zł, a były one prowadzone na odcinkach Radzice – Drzewica oraz Przysucha – Radom Krychnowice.

W ramach inwestycji przebudowano 36 kilometrów toru oraz wymieniono 16 rozjazdów. Ponadto na 22 przejazdach kolejowo-drogowych wymieniono nawierzchnię, a na trzech zainstalowano nowe urządzenia sygnalizacyjne, które dodatkowo zwiększają poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

Z kolei na odcinku Wolanów – Radom Krychnowice wymieniona została sieć trakcyjna na jednym torze. – Efektem prac są szybsze i sprawniejsze przejazdy pociągów z prędkością 120 km/h – informuje PKP PLK.

Spółka przypomina, że w 2016 roku zakończono pierwszy etap przebudowy tej trasy (na na odcinkach Radom – Radom Krychnowice – Wolanów i w Radzicach), a wydano na to 28 mln zł.

Natomiast w przyszłym roku PKP PLK wyremontują ostatni odcinek toru między Drzewicą a Przysuchą (14 km). Będzie też zmodernizowanych osiem przejazdów, a na trzech zainstalowane zostaną nowe urządzenia sygnalizacyjne. Za to wszystko PLK zapłacą 29 mln zł.

Dzięki tej inwestycji na całej trasie Radom – Radzice pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością 120 km/h. To otwiera także możliwości poprawienia warunków komunikacji kolejowej między Radomiem a Łodzią.