Dawniej na kolei Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Przewozy towarowe Tabor

Dolny Śląsk jako historyczny lider przemysłu – zbliża się Festiwal Zabytków Techniki

Dolny Śląsk jako historyczny lider przemysłu – zbliża się Festiwal Zabytków Techniki fot. Muzeum Techniki

W dniach 12-15 sierpnia br. odbędzie się Festiwal Zabytków Techniki na Dolnym Śląsku. Wśród miejsc do zwiedzenia znalazło się Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Krajobraz regionu, jego dobra i dzisiejsze osiągnięcia kształtowały się w rozwijającym się poprzez wieki Dolnym Śląsku. Obszar ten stał się jednym z wiodących w Europie ośrodków przemysłowych. Dzięki Festiwalowi Zabytków Techniki wszyscy zaintersowani historyczną spuścizną regionu mogą zobaczyć najważniejsze miejsca i obiekty związane z przemysłem i gospodarką Dolnego Śląska. Festiwal będzie odbywał się w Jaworzynie Śląskiej, Świdnicy, Dzierżoniowie oraz Wałbrzychu.

Podczas czterech dni Festiwalu uczestnicy wydarzenia będą mogli zwiedzić Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Kopalnię Magnezytu w Wirach, Młyn Hilberta w Dzierżoniowie, Zakłady Porcelany Stołowej KAROLINA Sp. z o.o. w Jaworzynie Śląskiej czy Stację Uzdatniania Wody w Świdnicy.

Szczegółowe informacje o wszystkich atrakcjach, cenach biletów oraz historyczny rys dolnośląskiej działalności przemysłowej znajdą Państwo na stronie  http://www.muzeumtechniki.pl