Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Dodatkowe połączenie PKM dzięki dofinansowaniu samorządu. Nocny pociąg Gdańsk-Kartuzy

Dodatkowe połączenie PKM dzięki dofinansowaniu samorządu. Nocny pociąg Gdańsk-Kartuzy fot. PKM

Dobre wieści z Trójmiasta. Dzięki dofinansowaniu z gminy Kartuzy podróżni będą mogli korzystać z nowego, nocnego połączenia Gdańsk-Kartuzy. Pociąg będzie kursował w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Jeszcze niedawno pisaliśmy o wielkim otwarciu i oddaniu do użytku nowego dworca w Kartuzach, a już teraz możemy pisać o kolejnym sukcesie w regionie. Gmina Kartuzy dofinansowała pomysł uruchomienia nocnego połączenia Gdańsk-Kartuzy. Wiemy już, że pasażerowie będą mogli liczyć na to rozwiązanie.

Jak przekazała SKM Tójmiasto, nocne, weekendowe połączenia po godzinie 23:00 na trasie Gdańsk-Kartuzy pojawią się jeszcze w te wakacje. Połączenia będą realizowane w ramach PKM, pociągami SKM w Trójmieście. Jak dodaje portal trojmiasto.pl gmina postanowiła przekazać środki własne jako pierwsza w regionie na obsługę miasta pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Dofinansowanie ze strony Kartuz wyniosło 30. tys. zł. Wladze miasta podjęły dalsze działania na wniosek mieszkańców pragnących dogodniejszych podróży w godzinach wieczorno-nocnych.

Pasażerowie będą mogli wygodnie podróżować również dzięki nowemu budynkowi dworca w Kartuzach. Mieszkańcy i podróżni zyskali wyjątkowo piękny budynek, który nawiązująje wyglądem do budynku z okresu przedwojennego. Dworzec będzie pełnił funkcję węzła intagracyjnego. Koszt inwestycji to 26 mln zł. Niemal 10 mln zł dofinansowania projektu pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.