VII Kongres Rozwoju Kolei
Infrastruktura Kolej jest dla ludzi
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Kartuzy: Oddano do użytku nowy budynek dworca. Będzie pełnił funkcję węzła integracyjnego

Kartuzy: Oddano do użytku nowy budynek dworca. Będzie pełnił funkcję węzła integracyjnego fot. kartuzy.pl

Kaszubskie Kartuzy zyskały wczoraj nowy dworzec integracyjny. Od dziś jest on dostępny dla podróżujących m.in. pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Jak informuje Pomorska Kolej Metropolitalna i Urząd Miejski w Kartuzach wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie nowego dworca Kartuzy. Od dziś jest już dostępny dla podróżnych.

Pasażerowie zyskali wyjątkowo piękny budynek, który nawiązująje wyglądem do budynku z okresu przedwojennego. Dworzec będzie pełnił funkcję węzła intagracyjnego. Koszt inwestycji to 26 mln zł. Niemal 10 mln zł dofinansowania projektu pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wczoraj, po uroczystościach związanych z oddaniem dworca Kartuzy do użytku, podróżni, którzy z chęcią będą korzystać z obiektu mogli zwiedzać go do godziny 21. Jak podaje portal kartuzyinfo.pl przecięcie wstęgi odbyło się z udziałem samorządowców, reprezentacji kolei i 7-letniego Filipa Formeli. Jest to młody mieszkaniec regionu, który zamierza w przyszłości zostać kolejarzem.

Jak informuje Express Kaszubski, obiekt kolejowy Kartuzy posiada trzy kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej 724,24 metra kwadratowego. Na terenie dworca są m.in. strefa pasażera, przestrzenie handlowo-usługowe, kasy, punkt informacyjny oraz ogólnodostępne sanitariaty.

Pomorska Kolej Metropolitalna cieszy się z nowego obiektu, który posłuży podróżującym na trasie m.in. do Trójmiasta. Warto zaznaczyć, że w marcu br. PKM przewiozła ponad 324 tys. osób.  Więcej informacji o ofercie PKM TUTAJ.