NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Deutsche Bahn wprowadza podwyżki cen biletów. Wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy

Deutsche Bahn wprowadza podwyżki cen biletów. Wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy

Redakcja
Fot. Deutsche Bahn AG / Max Lautenschläger

Deutsche Bahn zdecydowało, że w grudniu wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy zacznie obowiązywać nowy cennik biletów. Zmiany nie są drastyczne, średnio to podwyżka o niecałe 5%.

Ze sporym wyprzedzeniem Deutsche Bahn poinformowało swoich pasażerów, że od 11 grudnia zaczną obowiązywać podwyżki cen biletów. Ma to związek z trudną sytuacją gospodarczą w kraju, z którą boryka się w zasadzie cała Europa. Deutsche Bahn wskazują, że znacznie podrożały ceny energii trakcyjnej, czyli jednego z największych kosztów dla przewoźnika.

Niemcy poinformowali, że bilety na pociągi dalekobieżne wzrosną średnio o 4,9 procent, przy obecnie około 8 procentowej inflacji w kraju. Natomiast zakup biletów po wyższej cenie będzie dopiero możliwy od 11 grudnia, co oznacza że do 10 grudnia pasażerowie będą mogli kupić nieco taniej bilety na chociażby świąteczne, czy sylwestrowe podróże.

Mimo wszystko, bez zmian pozostaje oferta „Super Sparpreise” (można nazwać niemieckim odpowiednikiem Super Promo), gdzie można „upolować” bilet za 17,90 euro. To samo tyczy się oferty „Sparpreise” za 21,90 euro. Wciąż ważna będzie oferta „Sparpreis Young” dla osób poniżej 27 roku życia (gdzie na wybranych trasach można podróżować za 12,90 euro). Dodatkowo, cena za rezerwację miejsca siedzącego pozostaje bez zmian (4,50 euro 2 klasa, 5,90 euro 1 klasa).

Bilety „Flexpreis”, które umożliwiają elastyczny przejazd w danym dniu na konkretnym odcinku (bez wskazania konkretnego połączenia) podrożeje o 6,9 procent. Podrożeją również ceny BahnCards 25,50 i 100 oraz biletów okresowych kupowanych na konkretny odcinek – podrożeją także o 4,9 procent.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności