Infrastruktura Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Co dały warsztaty kreatywne w Smolcu i w Pruszczu Gdańskim?

Co dały warsztaty kreatywne w Smolcu i w Pruszczu Gdańskim? fot. PKP PLK S.A.

PKP S.A. konsekwentnie przeprowadza warsztaty kreatywne w ramach konsultacji społecznych. Zasięganie opinii bezpośrednio od użytkowników dworców pozwala na zastosowanie pożądanych przez wielu rozwiązań. Dziś mowa o dworcu w Smolcu i Pruszczu Gdańskim.

Przebieg warsztatów w Smolcu i w Pruszczu Gdańskim nie różnił się pod względem organizacji od przeprowadzanych dotychczas konsultacji społecznych organizowanych przez PKP S.A. Waersztaty w Smolcu odbyły się 30 marca br., a w Pruszczu Gdańskim wczoraj, 3 kwietnia.

Użytkownicy dworca w Smolcu wyrazli potrzebę dostosowania obiektu do potrzeb osób starszych, osób niepełnosprawnych. Chcieliby, aby obiekt był komfortowy i bezpieczny. Dobrze, gdyby na miejscu pojawił się posterunek policji, placówka banku i niewielki sklepik. Dodatkowo wygodne byłoby połączenie dworca z miejscem postoju innych środków lokomocji (rower, samochód, bus), tak aby wysiadając z pociągu podróżni mogli w sposób komfortowy przesiadać się i jechać dalej. Przydatna byłaby dobra informacja kolejowa na terenie dworca.

Dworzec w Pruszczu Gdańskim według uczestników warsztatów powinien być przede wszystkim dostosowany w kwestii przesiadek w inne środki lokomocji. Dworzec powinien być wyposażony w monitoring czy odpowiednią informację głosową i wizualną.  Dla mieszkańców istotne jest wyposażenie budynku dworca w toalety, pocztę czy punkt w prasą.

W przypadku dworców w Smolcu i Pruszczu Gdańskim uczestnicy warsztatów będą mogli śledzić dalszy przebieg działań inwestycyjnych na grupie na portalu społecznościowym. Kolejne warsztaty odbedą się w Prabutach i Suszu.