NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Czeska opozycja proponuje częściową prywatyzację Kolei Czeskich

Czeska opozycja proponuje częściową prywatyzację Kolei Czeskich

Redakcja
Fot. Ceske drahy

Zbyněk Stanjura przewodniczący Obywatelskiej Partii Demokratycznej zapowiedział, że gdyby jego partia przejęła władzę, wtedy zajęliby się przynajmniej częściową prywatyzacją Poczty Czeskiej i Kolei Czeskich.

Zbyněk Stanjura, przewodniczący prawicowo konserwatywnej partii ODS (Obywatelska Partia Demokratyczna) w wywiadzie dla E15.cz poinformował, że gdyby jego partii udało się powrócić do rządu, wtedy zajęliby się przynajmniej częściową prywatyzacją Poczty Czeskiej i Kolei Czeskich.

Czeska Poczta mogłaby być spółką akcyjną notowaną na giełdzie i pewien procent mógłby zostać sprzedany. Państwo zatrzymałoby większość z nich. To też model, który wolałbym na Czeskich Kolejach – mówi Stanjura.

ODS jest jedyną partią polityczną w Czechach w programie, której znalazła się prywatyzacja Kolei Czeskich. Na przestrzeni lat debatowano nad sprzedażą pakietu akcji ČD Cargo, ale nigdy nie zapadły w tej sprawie decyzje.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności