Przewozy pasażerskie Tabor
Partnerzy działu

Coraz więcej nowych Impulsów w Małopolsce

Coraz więcej nowych Impulsów w Małopolsce fot. NaKolei.pl

Na małopolskie tory wjechały kolejne Impulsy wyprodukowane przez NEWAG S.A.

Kilka dni temu Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował, że do pozyskanych już od Newagu szesciu Impulsów dołączą trzy kolejne pojazdy.

28 listopada 2016 roku reprezentacja naszego portalu miała okazję uczestniczyć w uroczystym przekazaniu Impulsów dla Małopolski. Na stronie pojawiła się również relacja z wydarzenia okraszona zdjęciami nowych pojazdów. Pociągi pochodzące z listopadowej dostawy wożą już podróżnych po regionie.

Nowe trzy sztuki wylądują na torach w regularnym kursowaniu w lutym br. Pierwszego dnia po dostarczeniu nowych pojazdów wraz z podróżnymi na pokładzie przejechały trasę Kraków – Tarnów – Nowy Sącz – Krynica. Zawiozły też kibiców na zakończone wczoraj Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

Pociągi to nowoczesne maszyny wyposażone w wifi, klimatyzację i udogodnienia m.in. dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi w wózkach.

Dostawa trzech nowych pociągów zbiegła się z konsultacjami społecznymi w sprawie ustalenia nowego rozkładu jazdy na liniach: SKA2 Kraków Gł. – Miechów – Sędziszów, SKA3 Kraków Gł. – Tarnów oraz Kraków Gł. – Tarnów – Nowy Sącz – Krynica.