NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura CMK na 250 km/h. PKP PLK otrzymały ofertę na szlifowanie szyn

CMK na 250 km/h. PKP PLK otrzymały ofertę na szlifowanie szyn

Redakcja
Fot. PKP PLK S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymał jedną ofertę na szlifowanie szyn na linii kolejowej nr 4, czyli Centralnej Magistrali Kolejowej. Jest to etap prac, który ma pozwolić na podniesienie prędkości na CMK do 250 km/h.

PKP PLK otworzyły dzisiaj oferty w przetargu, którego przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zmechanizowanego szlifowania rotacyjnego szyn w torach nr 1 oraz 2 i rozjazdach na linii kolejowej nr 4. Szlifowanie szyn ma obejmować całą Centralną Magistralę Kolejową.

W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, złożona przez szwajcarską firmę Speno International S.A., która zaoferowała wykonanie zadania za 20 206 019,32 zł brutto. PKP Polskie Linie Kolejowe wskazały, że na podpisanie umowy chcą przeznaczyć 25 874 543,48 zł brutto.

Prace będą wiązać się z czasowym wyłączeniem odcinków szlaku, wykonawca w terminie 15 dni roboczych ma opracować harmonogram zamknięć torowych na cały okres realizacji zadania z zakresem wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej. Prace miałyby zostać wykonane do września 2024 roku, natomiast przekazanie kompletnej dokumentacji pomiarowej oraz kolaudatu, potwierdzone dokonaniem przez zamawiającego odbioru końcowego – do dnia 31.12.2024r.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności