Strona główna » Wiadomości » Ciąg dalszy sporu PRE-Fabrykat z Kolejami Dolnośląskimi

Ciąg dalszy sporu PRE-Fabrykat z Kolejami Dolnośląskimi

Piotr Czartoryski-Sziler
Fot. Koleje Dolnośląskie

Zarząd PRE-Fabrykat wystosował kolejny komunikat w związku z odstąpieniem Kolei Dolnośląskich od umów z ich spółką. Magda Szczęśniak poinformowała w liście przesłanym do naszej redakcji, że „jest to oficjalne stanowisko zarządu i ciąg dalszy tej sprawy”.

Poniżej zamieszczamy pełną treść komunikatu:

Spółka PRE-FABRYKAT oświadcza, że w dniu 21 marca 2019 r. z winy Zamawiającego odstąpiła w części od umowy zawartej z Kolejami Dolnośląskimi S.A. na zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych oraz zakup i montaż wyposażenia dla zadania pn. „Budowa myjni taboru kolejowego”. Ponadto nasza Spółka w dniu 27 marca 2019 r. również z winy Zamawiającego odstąpiła w części od umowy zawartej z Kolejami Dolnośląskimi S.A. na zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych oraz zakup i montaż wyposażenia dla zadania pn. „Rewitalizacja budynku magazynowego”.

Informujemy, że przyczyną podjętych przez Spółkę PRE-FABRYKAT kroków było rażące i powtarzające się niewypełnianie przez Zamawiającego obowiązków współdziałania w wykonaniu przedmiotu obu zamówień w sposób zgodny z prawem, społeczno – gospodarczym celem umów oraz zasadami współżycia społecznego. Powyższe przejawiało się na wielu płaszczyznach współpracy, przede wszystkim Koleje Dolnośląskie S.A. swoim działaniem, zaniedbaniem a także postępując wbrew przepisom prawa, uniemożliwiły naszej Spółce wykonanie dokumentacji projektowej w pierwotnie zakładanym terminie, następnie uniemożliwiły nam rozpoczęcie robót budowlanych.

Pragniemy zaznaczyć, że Spółka PRE-FABRYKAT dysponuje odpowiednim doświadczeniem i potencjałem w realizacji podobnych inwestycji. Z pełną świadomością i odpowiedzialnością podjęliśmy decyzję o uczestnictwie w przetargach a później w podpisaniu umów z Kolejami Dolnośląskimi S.A. Zainwestowaliśmy w te przedsięwzięcia duże zasoby finansowe, nasze starania i chęć zrealizowania umowy były momentami większe, niż zobowiązania wynikające z umów. Niestety, z powodu braku odpowiedniej współpracy Zamawiającego, realizacja zadań nie doszła do skutku nad czym ubolewamy.”

Portal NaKolei.pl zwrócił się do Kolei Dolnośląskich z prośbą o komentarz w tej sprawie. Oto, co usłyszeliśmy od rzecznika:

Nie komentujemy tego. Nasze zdanie jest niezmienne względem poprzedniego komunikatu, który został raz wydany. Ze względu na postępowania procesowe, jakie przed nami, prawdopodobnie wieloletnie, nie będziemy wdawać się w polemikę za pośrednictwem mediów- powiedział nam  Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x