NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Chorwacja z dnia na dzień zmieniła zasady wjazdu. Trudna sytuacja dla RegioJet

Chorwacja z dnia na dzień zmieniła zasady wjazdu. Trudna sytuacja dla RegioJet

Adrian Izydorek
Mat. YT / HŽ Railfan

Z Chorwacji dotarły zaskakujące informacje, gdzie z dnia na dzień wprowadzono nowe obostrzenia dla osób wjeżdżających na teren Republiki Chorwackiej. Wiadomość ta zszokowała czeskiego przewoźnika, który właśnie od dzisiaj miał uruchomić codziennie pociągi nad Adriatyk.

Rząd Chorwacji zdecydował się wprowadzić z dnia na dzień nowe zasady przekroczenia granicy. Osoby, które będą chciały wjechać do Chorwacji będą musiały przedstawić „Unijny Certyfikat COVID”, czyli dokument potwierdzający szczepienie dwoma dawkami, wynik testu zrobiony przed wyjazdem lub zaliczenie do grona ozdrowieńców.

Osoby wjeżdżające do Chorwacji będą musiały wykonać test PCR na 72 godziny przed wjazdem do Chorwacji lub szybki test antygenowy, który nie będzie starszy niż 48 godzin.

Informacja ta zszokowała czeskiego, prywatnego przewoźnika, który od 28 maja rozpoczął kursowanie na trasie Praga – Bratysława – Budapeszt – Split/Rijeka. Dotychczas były to trzy pociągi w tygodniu, od dzisiaj pociągi mają kursować codziennie. RegioJet do Chorwacji powinien wyruszyć dzisiaj o 16:46. I jak się okazuje, nikt nie ma w planach, aby odwołać dzisiejszy pociąg.

Nic nie cofniemy, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby rozwiązać sytuację i pozwolić wszystkim pasażerom podróżować z nami – powiedział rzecznik firmy Aleš Ondrůj.

Punkt testów PCR na dworcu w Pradze

RegioJet zapowiedział, że pomoże swoim pasażerom, czy aby na pewno posiadają niezbędne dokumenty zezwalające na podróż do Chorwacji. Dodatkowo przewoźnik chce utworzyć własne stanowisko na dworcu Praha hl.n., gdzie będą dokonywane testy PCR. Stanowisko ma być otwarte już dzisiaj o godzinie 14:00. A wszyscy mają uzyskać wyniki jeszcze przed wjazdem do Chorwacji.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności