Kolej na świecie Tabor

Ceske drahy chcą pozbyć się 20 lokomotyw

Ceske drahy chcą pozbyć się 20 lokomotyw Mat. Skoda Transportation

Ceske drahy rozważają sprzedaż, bądź długoterminowy leasing 20 lokomotyw Skoda 109E. Obecnie przewoźnik bada rynek pod kątem zainteresowania taką ofertą.

Dwadzieścia lokomotyw Kolei Czeskich serii 380, których producentem jest Škoda Transportation już wkrótce może zmienić właściciela. W ostatnich dniach Ceske drahy wysłały oferty do wielu przewoźników towarowych na ewentualny długoterminowy leasing, na co najmniej 10 lat. Przewoźnik nie wyklucza również sprzedaży maszyn. Jak podają Ceske drahy – rozważają różne opcje, w tym momencie badają rynek, aby sprawdzić zainteresowanie.

Ceske drahy chcą pozbyć się wszystkich lokomotyw Skoda 109E, które posiadają w swoim parku taborowym. Prawdopodobnie ma to związek z niedawno ogłoszonym przetargiem na kupno 90 wielosystemowych lokomotyw – więcej informacji w artykule.

Przypomnijmy, że Ceske drahy umowę wartą 2,7 mld koron na zakup 20 lokomotyw Skody podpisały w 2004 roku. Pierwsza lokomotywa została dostarczona z opóźnieniem w 2010 roku. Z uwagi na fakt, że lokomotywa ta nie posiadała żadnego certyfikatu serwisowego. CD odmówiły przyjęcia pojazdu. Dopiero w 2013 roku lokomotywa otrzymała certyfikat zgodności z TSI. Od tamtego czasu pojazd został dopuszczony do jazdy w Czechach, Austrii, Polsce, Niemczech, na Węgrzech i na Słowacji.