NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Austriackie Koleje Federalne uruchomiły nowe połączenie Wiedeń – Lublana – Triest

Austriackie Koleje Federalne uruchomiły nowe połączenie Wiedeń – Lublana – Triest

Redakcja
Fot. OBB

Koleje Austriackie uruchomiły nowe połączenie międzynarodowe, które przebiega z Wiednia przez Graz i Lublanę do włoskiego miasta Triest.

ÖBB uruchomiło codzienne połączenie Wiedeń – Graz – Lublana – Triest. Według Austriaków, takie bezpośrednie połączenie zostało przywrócone po 164 latach. Dzisiaj pociąg jest uruchamiany przy współpracy z Slovenske železnice i Rail Cargo Carrier Italy.

Czas przejazdu to około 9 godzin, z wyjazdem z Wiednia o godzinie 7:58, a przyjazdem do włoskiej miejscowości o 16:52. W drogę powrotną skład udaje się o godzinie 13:03 z przyjazdem do Wiednia o godzinie 22:02. W inauguracyjną podróż udali się przedstawiciele ÖBB, SŽ oraz Friuli-Wenecja Julijska.

Nieustannie pracujemy nad tym, aby nasi pasażerowie mogli podróżować po całej Europie w sposób przyjazny dla klimatu i komfortowo. Oznacza to również podróż z kilkoma przesiadkami lub bez przesiadek, zarówno w pociągach dziennych, jak i nocnych. Cieszę się, że 164 lata po pierwszym pociągu , możemy teraz ożywić to długo oczekiwane bezpośrednie połączenie z Wiednia przez Lublanę do Triestu. W ten sposób łączymy trzy wielkie europejskie miasta, które czekają na naszych pasażerów, z tak różnorodną ofertą kulturalną – mówi dyrektor generalny ÖBB Andreas Matthä.

Walka z Covid pozostawiła rany w naszym społeczeństwie i zaszkodziła naszym gospodarkom, ale także od dawna ogranicza naszą wolność. Dziś ważna jest nie tylko inauguracja usługi kolejowej, ale także konkretny sygnał powrotu do normalności.Z nowym optymizmem możemy patrzeć w przyszłość: inicjatywa ÖBB ożywia partnerstwo między Friuli Venezia Giulia, Austrią i Słowenią. Nowa usługa kolejowa wzmocni nasze relacje handlowe i sprowadzi nasze terytoria z powrotem do centrum Europy drogą opartą na rozwoju zrównoważonej mobilności. Friuli Venezia Giulia jest idealnym miejscem turystycznym ze względu na liczne atrakcje turystyczno-przyrodnicze, historyczno-architektoniczne, gastronomiczne i kulturalne – powiedział doradca ds. infrastruktury autonomicznego regionu Friuli-Wenecja Julijska.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności