NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Amerykanie chcą transportować kontenery Hyperloopem z prędkością 600 km/h [WIZUALIZACJE]

Amerykanie chcą transportować kontenery Hyperloopem z prędkością 600 km/h [WIZUALIZACJE]

Adrian Izydorek

Amerykańska firma HyperloopTT zaprezentowała swoją koncepcję, która sugeruje, że technologia przyszłości będzie wykorzystywana do transportu kontenerów. Według inżynierów, transport odbywałby się z prędkością 600 km/h.

Firma Hyperloop Transportation Technologies jest jednym z pionierów na amerykańskim rynku, jeżeli chodzi o technologię Hyperloop. Przedsiębiorstwo zaprezentowało wspólny projekt z Mormedi, CT Inginieros oraz Hamburger Hafen und Logistik AG.

Prawdopodobnie jedyną zaletą tego projektu jest planowana prędkość przewozowa  – bo transport ma się odbywać z prędkością 600 km/h. Natomiast „HyperPort”, czyli „kapsuła” transportowa ma być w stanie załadować na swój pokład jeden kontener 45-stopowy lub 2 TEU – czyli dwa kontenery 20-stopowe.

Według projektantów będzie to innowacyjne i konkurencyjne rozwiązanie. Transport na dalekich dystansach ma odbywać się w ciągu zaledwie kilku minut. Minimalna pojemność „HyperPortu” ma zostać nadrobiona szybkością transportu i sprawnym rozładunkiem jednostki przewozowej.

Według HyperloopTT, kapsuła HyperPort i infrastruktura są już gotowe do wprowadzenia na rynek. Szczegóły projektu mają zostać zaprezentowany podczas Światowego Kongresu ITS, który odbędzie się 11-15 października w Hamburgu. Według amerykańskiej firmy rozwiązanie nadaje się do transportu międzykontynentalnego. Ale przede wszystkim przedsiębiorstwo widzi potencjał rozwoju technologii w Europie. Szacunkowych kosztów budowy nie poznaliśmy.

Mat. HyperloopTT

Mat. HyperloopTT

Mat. HyperloopTT

Mat. HyperloopTT

Mat. HyperloopTT

Mat. HyperloopTT

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności