Działania Przewozy pasażerskie Tabor

100-lecie odzyskania niepodległości: 20 biało-czerwonych lokomotyw i 60 ezt z naklejkami ,,Niepodległa”

100-lecie odzyskania niepodległości: 20 biało-czerwonych lokomotyw i 60 ezt z naklejkami ,,Niepodległa” fot. PKP Intercity

PKP Intercity i w tym roku współpracuje z Biurem Programu Wieloletniego ,,Niepodległa”. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości na tory wyjedzie 20 biało-czerwonych lokomotyw i 60 ezt w wyjątkowym, patriotycznym wydaniu.

O dzialaniach w ramach Programu pisaliśmy również w zeszłym roku. 11 listopada 2017 roku pracownicy PKP Intercity nosili na mundurach przypinki akcji ,,Niepodległa”. Przypinki były wyjątkowe – to biało-czerwone znaczki. Program Wieloletni ,,Niepodległa” jest organizatorem setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W obchody okrągłej rocznicy w 2018 roku aktywne włączenie się deklarował już rok temu Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity. Jak powiedział tak uczynił.

Przewoźnik rozpoczął już oklejanie 60 ezt (Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART) naklejkami programu ,,Niepodległa” oraz 20 lokomotyw biało-czerwoną grafiką. Naklejka, tak jak zeszłoroczne przypinki na mundurach, posiadają cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego. Kilka oklejonych pociągów można zobaczyć już na torach. Wśród ozdobionych lokomotyw znajdzie się 6 maszyn EU44 (Husarzy) i 14 pojazdów typu EP09.

Pojazdy będą kursować w wyjątkowym przybraniu do końca 2018 roku. Więcej informacji na stronie PKP Intercity i www.niepodlegla.gov.pl.