Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu

Zmiany organizacji ruchu WKD w związku z przebudową W-wy Zachodniej

Zmiany organizacji ruchu WKD w związku z przebudową W-wy Zachodniej Fot. PKP PLK S.A.

W związku z robotami budowlanymi w obrębie stacji Warszawa Zachodnia (peron nr 1 – Warszawa Zachodnia WKD) w sobotę i niedzielę, 10-11.04.2021 na linii WKD zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy. Ruch pociągów WKD w ww. dniach zostanie całkowicie wstrzymany (całodobowo, po obydwu torach) na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu pociągów na linii WKD jest związane z realizacją przez Wykonawcę robót budowlanych przebudowy stacji Warszawa Zachodnia na podstawie umowy z inwestorem – PKP PLK S.A. fazy prac obejmujących kontynuację budowy konstrukcji kładki dla pieszych nad peronami stacji, w obszarze peronu nr 1 (peron przystanku „Warszawa Zachodnia WKD”).

Organizacja ruchu pociągów i komunikacji zastępczej autobusowej

  1. Pociągi WKD będą kursowały w następujących relacjach:
  • Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona
  • Milanówek Grudów – Warszawa Reduta Ordona

z przesiadką dla podróżnych odbywających przejazd w relacji do centrum i z powrotem do zastępczej komunikacji autobusowej na przystanku osobowym „Warszawa Aleje Jerozolimskie”

  1. Odcinek Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów.
  2. Na odcinku Komorów – Warszawa Reduta Ordona ruch pociągów będzie odbywał się dwukierunkowo po obydwu torach, tj. dwukierunkowo po torze nr 1 (tor prawy w kierunku od Warszawy do Komorowa, którym podstawowo będą się poruszały pociągi w relacjach do/z Grodziska Mazowieckiego) oraz dwukierunkowo po torze nr 2 (tor prawy w kierunku od Komorowa do Warszawy, którym podstawowo będą się poruszały pociągi w relacjach z/do Milanówka).
  3. Na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.
  4. Na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) WKD obsługującymi relację Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD. Pojazdy ZKA oznaczone jako „ZA1” będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w zespole przystankowym pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie”, zlokalizowanych na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.
  5. W  autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości zakupu biletu WKD. Przypominamy, że bilety jednorazowe WKD można zakupić „na zapas” w kasach biletowych, biletomatach oraz punktach ajencyjnych (sklepach, kioskach) na linii WKD.
  6. Podróżni korzystający z zastępczej komunikacji autobusowej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

Poniżej specjalny rozkład jazdy pociągów WKD, zastępczej komunikacji autobusowej WKD obowiązującym w ww. dniach oraz schemat organizacji ruchu:

Grodzisk Mazowiecki/Milanówek – Warszawa

Warszawa – Grodzisk Mazowiecki/Milanówek

Schemat organizacji ruchu

Dodatkowe informacje na stronie internetowej WKD.

https://www.wkd.com.pl/aktualnosci/1158-zmiana-organizacji-ruchu-pociagow-w-dniach-10-11-04-2021-sobota-niedziela.html