Kadry i ludzie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Zmarł Krzysztof Rudziński, pierwszy prezes Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Zmarł Krzysztof Rudziński, pierwszy prezes Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Fot. PKM

Nie żyje Krzysztof Rudziński, pierwszy prezes Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w latach 2010-2016. Zmarł 7 października. Miał 61 lat.

Krzysztof Rudziński urodził się w 1959 roku. Jest absolwentem IX LO w Gdańsku i Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1996-2004 był dyrektorem Parku Kulturowego Fortyfikacji Miejskich “Twierdza Gdańsk” przekształcone później w Hevelianum. W latach 2004-2009 był dyrektorem Wydziału Programów Rozwojowych w Urzędzie Miejskich w Gdańsku, a następnie dyrektorem Departamentu Koordynacji Projektów Województwa Pomorskiego w Urzędzie Marszałkowskim.

W 2010 roku został pierwszym prezesem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która zdecydowanie bez jego pasji i osobistego zaangażowania by nie powstała, a na pewno nie w takim szybkim tempie. Jak wspomina Spółka, przy linii PKM w 2015 roku spytany „Jak udało się Wam w terminie wybudować nową linię kolejową? Przecież w Polsce jest to niewykonalne!”, odpowiadał, że “w zespole PKM po prostu nie wiedzieliśmy, że to niemożliwe i dlatego to zrobiliśmy!” Nie bez powodu nazywano Go więc “specjalistą do spraw projektów niemożliwych do zrealizowania”.

Zrezygnował ze stanowiska w 2016 r., wtedy wrócił do pracy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego jako pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Integracji Transportu.

Dla nas był nie tylko Wspaniałym Szefem, zawsze otwartym na ciekawe pomysły i wspierającym ich realizację, ale przede wszystkim Dobrym Człowiekiem. I takim Go zapamiętamy… – wspominają Krzysztofa Rudzińskiego Pracownicy, Zarząd oraz Rada Nadzorcza PKM SA

Mat. PKM