NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Wypadek w Czechach: ponad 50 osób rannych, są ofiary

Wypadek w Czechach: ponad 50 osób rannych, są ofiary

Redakcja
Fot. ZS Plzeňského kraje

Po godz. 8 w pobliżu miejscowości Milavcze doszło do zderzenia dwóch pociągów pasażerskich. Jak informują służby ratunkowe, zginęły co najmniej dwie osoby.

Do kolizji doszło między stacjami Domażlice i Bliżejov. Przedstawiciele Kolei Czeskich informują, że czołowo zderzyły się pociąg pośpieszny z Monachium do Pragi oraz regionalny pociąg osobowy. Jednym ze składów był LINK bydgoskiej PESY.

Według Ministra Transportu Karela Havliczka jeden z maszynistów zlekceważył opuszczony semafor i sygnał stop na rozjeździe Radonice.

Według najnowszych informacji od służb porządkowych jest około 50 osób rannych oraz 31 osób, których życie nie jest zagrożone. Siedem osób jest w stanie krytycznym, a pięć w stanie ciężkim. Szef akcji ratunkowej przekazał, że ofiary śmiertelne to najprawdopodobniej maszyniści obu składów.

Na miejscu wysłano karetki i pojazdy straży pożarnej. W akcji ratunkowej uczestniczą również cztery śmigłowce.

Prezydent regionu pilzneńskiego Ilona Mauritzová przekazała, że ​​region oferuje również pomoc psychologiczną uczestnikom wypadku, nawet w kolejnych dniach.

Musimy ocenić sytuację i podjąć takie działania, aby nigdy więcej się nie powtórzyło. Najważniejsze dla mnie teraz jest niesienie pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują. Chcę wyrazić moje szczere kondolencje rodzinom, które straciły swoich bliskich – powiedziała.

Źródło: Onet, Dziennik.pl

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności