Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Od wczoraj obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Od wczoraj obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy pociągów fot. PKP PLK

Od wczoraj (10 czerwca) obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy przewoźników kolejowych na terenie całej Polski. Korekta spowodowana jest m.in. pracami infrastrukturalnymi PKP PLK. Zmiana to także dodatkowe pociągi m.in. w ramach Poznańskiej Kolej Metropolitalnej.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów obowiązują od wczoraj (10 czerwca) do 1 września br. Na co mogą liczyć pasażerowie korzystający z oferty PKP Intercity. Przewoźnik przygotował nowe, wakacyjne połączenia do turystycznych miejscowości, takich jak Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto czy Zakopane. Od 22 czerwca zniesiona będzie ZKA za pociągi z Rzeszowa do Jasła. Prace na trasie Bugochwała-Czudec zaoowocuje dodatkowymi przystankami: Zaborów Błonia, Markuszowa, Jasło Fabryczne. Lepszą obsługę zapewnią im także przebudowane perony na stacjach: Wisłoczanka, Babica, Babica Kolonia. Wakacyjne pociągi na trasę Skawina – Sucha Beskidzka powrócą 23 czerwca. Od tego dnia pojawią się także wakacyjne pociągi do Łeby i Ustki.

Podróżujący po woj. świętokrzyskim skorzystają od końca czerwca z wakacyjnych weekendowych pociągów z Kielc do Buska Zdroju. Poprawi się dostęp kolejowy do Zakopanego. Uruchomione zostaną codzienne połączenia do i z Zakopanego: TLK Halny relacji Bydgoszcz – Zakopane – Bydgoszcz, IC Witkacy i TLK Karpaty relacji Gdynia – Zakopane – Gdynia, nocne połączenie relacji Szczecin – Zakopane – Szczecin TLK Podhalanin.

Pociągi PKP Intercity będą zatrzymywać się w mniejszych miejscowościach: w Jastrowie (od 10 czerwca skład TLK Kochanowski, a od 23 czerwca TLK Moniuszko), w Oleśnie Śląskim (TLK Magnolia), w Ropczycach (TLK Ustronie, IC Hetman, IC Siemiradzki) i Sędziszowie Małopolskim (TLK Ustronie, TLK Malinowski, IC Hetman).

Od dziś skrócą się dzienne przerwy w ruchu pociągów na trasie Kraków Główny – Podłęże (będą trwać po 5 dni w czerwcu, lipcu i sierpniu). Zmiany dotknęły np. podróżujących liniami Działdowo – Olsztyn i Szczytno – Ełk. ZKA kursuje za pociągi regionalne, a niektóre dalekobieżne składy jeżdżą objazdami. Prace na linii Opole-Nysa to ZKA na wybranych odcinakch trasy. Pociągi jadące z Warszawy do Lublina kursują obecnie przez Łuków i Parczew.

Dziś, tak jak i wczoraj na największych dworcach: w Krakowie (Główny), Katowicach, Zakopanem, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Warszawie (Centralny, Wschodni i Zachodni) oraz Szczecinie do dyspozycji podróżnych będą mobilni informatorzy PKP Intercity.

Szczegóły o zmianach w rozkładach jazdy znajdują się na stronie zarządcy infrastruktury i poszczególnych przewoźników.