Strona główna » Wiadomości » W Kolejach Śląskich starannie zaplanuj termin spontanicznej wycieczki rowerowej

W Kolejach Śląskich starannie zaplanuj termin spontanicznej wycieczki rowerowej

Redakcja
Grafika ilustracyjna

Koleje Śląskie niebawem wprowadzą obowiązkową rezerwację miejsc dla rowerów. Zmiana, która zacznie obowiązywać od 27 kwietnia, rodzi pytania o dostępność i elastyczność w podróżowaniu dla miłośników jednośladów.

Spontaniczność niemile widziana

Zdecydowanie się na spontaniczną wycieczkę rowerową będzie teraz utrudnione. Nowy system rezerwacji miejsc na rower może zniechęcić wielu pasażerów, którzy przyzwyczajeni byli do większej swobody.

To rozwiązanie ma na celu zapewnienie komfortu i uniknięcie sytuacji, gdy pasażerowie nie mogą znaleźć miejsca dla swoich rowerów, mimo posiadania biletu – wyjaśnia Bartłomiej Wnuk, rzecznik Kolei Śląskich

Czy tylko reglamentacja?

Zamiast zwiększać liczbę miejsc dla rowerów i ulepszając organizację – wydaje się, że łatwiejszą drogą jest wprowadzenie ścisłych limitów. Ale czy łatwiej znaczy lepiej?

Nie można będzie po prostu wsiąść z rowerem do pociągu i jechać, gdzie nas serce poniesie – komentowali decyzję zapytani przez nas miłośnicy dwóch kółek na Śląsku

Wprowadzenie nowych zasad

Przy próbie rezerwacji, podróżujący będą wcześniej informowani o dostępności miejsc, co ma zapobiec rozczarowaniom na stacji.

Jednak, jak zauważają krytycy, ograniczenie liczby dostępnych miejsc, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu, może nie sprostać oczekiwaniom i potrzebom rowerzystów.

Warunki i ceny

Bilet na przewóz roweru wraz z obowiązkową rezerwacją miejsc będzie kosztować 8,40 zł.

Możliwość zakupu takiego biletu będzie dostępna przez aplikację, na stronie internetowej oraz w kasach biletowych.

Koleje Śląskie oferują również sieciowy miesięczny bilet rowerowy w cenie 84,90 zł, co umożliwia większą elastyczność dla regularnych podróżnych.

A co ze spontanicznością? Można ją odwiesić na hakach, na których zimowały rowery…

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x