Transport kolejowy

Redakcja
Materiał prasowy

Transport kolejowy uwzględnia nie tylko przewóz towarów, ale również wymaga dopełnienia formalności, odpowiedniego przygotowania, załadunku i rozładunku przesyłek. Przedsiębiorstwa zlecają wszystkie procesy firmom spedycyjnym, które kompleksowo organizują transport na indywidualne zamówienie.

Znaczenie transportu kolejowego

Transport szynowy stanowi dobrą alternatywę dla transportu morskiego, lotniczego i drogowego. Połączenia kolejowe zyskują na znaczeniu, gdy chcemy przewieźć towary na duże odległości. Kolej jest powszechnie wykorzystywana w krajach o dobrze rozwiniętym przemyśle wydobywczym, co warunkuje konieczność transportu różnego rodzaju surowców do odległych miejsc. Podstawową grupą przesyłek w przewozie kolejowym zalicza się towary masowe, takie jak węgiel, piach, kruszywa czy ropa. Koszt przewozu tego rodzaju ładunków jest uzależniony od ich objętości.

Zalety transportu krajowego

Transport kolejowy jest dobrym rozwiązaniem w przypadku konieczności przewozu towarów o dużej masie na znaczne odległości. W zależności od transportowanych produktów są do wyboru wagony kryte, chłodnie, cysterny oraz węglarki. Koleją można przewozić niemal każdy rodzaj towaru. Dużą zaletą transportu kolejowego jest bezpieczeństwo – wypadki, kradzieże czy uszkodzenia towaru zdarzają się bardzo rzadko. Ten rodzaj przewozu towarów wybierany jest często przez firmy, którym zależy na ekologicznych aspektach. Transport koleją ma mały wpływ na środowisko naturalne i generuje niską emisję dwutlenku węgla w porównaniu do innych środków transportu. Koleje zawdzięczają niższe zużycie energii również dzięki sporej ładowności – za jednym razem można przewieźć dużą ilość towarów. Połączenia kolejowe to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na atrakcyjnej cenie i terminowości. Ten rodzaj transportu jest zdecydowanie bardziej przewidywalny od frachtu morskiego.

Spedycja kolejowa – wydajny łańcuch dostaw

Połączenia kolejowe są dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na atrakcyjnej cenowo formie transportu na długie dystanse. Organizację tego rodzaju transportu warto powierzyć firmie spedycyjnej, która współpracuje z operatorem kolejowym. Jedną z czołowych firm jest Grupa Raben zapewniająca kompleksowe usługi dla przedsiębiorstw z różnych branż. Oferuje dostawę pełnych kontenerów oraz przesyłek drobnicowych door to door. Nie ma konieczności przeładunków towarów ze względu na kompatybilność z innymi środkami transportu. Grupa Raben dysponuje własnym taborem oraz korzysta z usług sprawdzonych podwykonawców i partnerów. Ponadto, każdy zleceniodawca ma do dyspozycji dedykowany zespół ekspertów, który pomoże w odprawach celnych i dopełnieniu wszelkich formalności.

Artykuł sponsorowany

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności