NaKolei.pl WiadomościTabor Tramwaje Śląskie dokupią jednego krótkiego Moderusa

Tramwaje Śląskie dokupią jednego krótkiego Moderusa

Redakcja
Moderus Gamma LF 05 AC Fot. Modertrans Poznań

Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na dostawę jednego fabrycznie nowego tramwaju jednoczłonowego, dwukierunkowego, niskopodłogowego, o nowoczesnej konstrukcji i wysokiej jakości. Wybrana została jedyna złożona oferta, od Modertransu.

Producent ten zaproponował kwotę 5.215.200,00 brutto. Mimo że to więcej niż szacunki zamawiającego, bo te zostały określone na poziomie 4.920.000,00 zł brutto, Tramwaje Śląskie zdecydowały się na zaakceptowanie warunków.

Przewoźnik posiada już podobne wagony, które dostarczał właśnie Modertrans. Można je spotkać na linii nr 38. Zostały one dostarczone w ramach zamówienia na 15 jednoczłonowych pojazdów.

Przedmiotem rozstrzygniętego właśnie zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego tramwaju jednoczłonowego, dwukierunkowego, niskopodłogowego, o nowoczesnej konstrukcji i wysokiej jakości o długości nie mniejszej niż 13,5 m. Wagon musi być przystosowany do jazdy po torach o szerokości 1435 mm i zasilania napięciem stałym o znamionowej wartości 600V (potencjał dodatni – przewód jezdny, potencjał ujemny – na szynach) oraz posiadać mikroprocesorowe sterowanie i napęd oparty o technikę prądu przemiennego. Wymagane są oferty dotyczące zakupu fabrycznie nowego tramwaju.

Nowy tramwaj trzeba będzie dostarczyć w ciągu 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Miejscem dostawy jest zajezdnia w Bytomiu.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności