Infrastruktura Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Trakcja PRKiI umacnia ekspansję na rynku miejskich inwestycji infrastrukturalnych

Trakcja PRKiI umacnia ekspansję na rynku miejskich inwestycji infrastrukturalnych Fot. Trakcja PRKiI

Za prawie 76,6 mln zł netto Trakcja PRKil wykona kompleksową przebudowę układu drogowo – torowego w ciągu ul. Krakowskiej w Krakowie na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla. W czwartek, 7 lutego 2019 r.  została podpisana umowa z Zarządem Dróg Miasta Krakowa na modernizację torowiska- informuje spółka.

W ramach inwestycji Trakcja PRKil  przewiduje wymianę 3,5 km sieci trakcyjnej, przebudowę torowiska oraz peronów, a także montaż systemu informacji pasażerskiej.

Technologia prac torowych przewiduje istotne zmniejszenie hałasu i wibracji spowodowanych przejazdem tramwaju. Przebudowana zostanie również ulica Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej. W zakres zadania wchodzi także demontaż odciągów sieci trakcyjnej z budynków i zawieszenie sieci na stylizowanych słupach podobnych do obecnie zabudowywanych w historycznych częściach Krakowa-czytamy w komunikacie.

W ramach zadania powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a trasa zyska nowoczesne oświetlenie uliczne. Przebudowane zostaną również sieci elektroenergetyczne, telekomunikacyjne oraz kanalizacyjne.

Gruntownemu remontowi zostanie poddany most im. Józefa Piłsudskiego na Wiśle. W obiekcie oddanym do użytku w 1933 r., zostaną wymienione łożyska, niektóre elementy konstrukcji stalowej oraz większość nitów. Most zostanie wypiaskowany i pomalowany oraz dodatkowo uzyska iluminację-informuje spółka. 

Całość inwestycji zostanie zrealizowana w terminie 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Partnerem Trakcji PRKiI w konsorcjum wykonawczym jest hiszpańska spółka COMSA.

Jest to już kolejny kontrakt tramwajowy realizowany przez Trakcję PRKiI. Obecnie spółka modernizuje blisko 3 km linii tramwajowej wzdłuż ulic Warszawskiej i Sikorskiego w Gorzowie Wielkopolskim-czytamy.

Trakcja PRKiI należy do najbardziej doświadczonych podmiotów w budowie i modernizacji infrastruktury transportu szynowego. Spółka zrealizowała kontrakty w segmencie miejskiego transportu publicznego m.in. dla Warszawy, Gdańska, Wrocławia oraz Lublina.