NaKolei.pl WiadomościTabor Tragiczny wypadek w Widełce. Jedna osoba nie żyje. Spłonął częściowo pociąg

Tragiczny wypadek w Widełce. Jedna osoba nie żyje. Spłonął częściowo pociąg

Redakcja
Fot. KPP Kolbuszowa

W Widełce, miejscowości w woj. podkarpackim doszło do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym. Zginął kierowca samochodu dostawczego. Jedna osoba została ranna. W wyniku zderzenia pociąg częściowo uległ spaleniu.

Dzisiaj (14.01.2022 r.) Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie około godziny 10:50 otrzymała zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Widełka (woj. podkarpackie). Samochód dostawczy wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg, który kursował w relacji Rzeszów – Kolbuszowa.

Na miejsce natychmiast udało się 12 zastępów straży pożarnej. W wypadku poważnie ranny został kierujący citroenem. Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł.

Przed godz. 11, dyżurny kolbuszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Widełce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca dostawczego citroena wjechał na przejazd kolejowy bez zapór i zderzył się z szynobusem – informuje policja.

Pociągiem podróżowało łącznie 9 osób: siedmioro pasażerów i dwóch pracowników kolei. Do szpitala trafiła jedna z pasażerek pociągu. Wszystkim udało się opuścić pokład pociągu, przed poważniejszym rozprzestrzenieniem się ognia.

W wyniku uderzenia pociąg zapalił się i częściowo wykoleił. Ogień został ugaszony przez strażaków. Trwa ustalanie przyczyn wypadku – informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.

Fot. KPP Kolbuszowa

Fot. KPP Kolbuszowa

Fot. KPP Kolbuszowa

Fot. KPP Kolbuszowa

Fot. Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Fot. Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Fot. Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Fot. Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności