NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Tragiczny wypadek w Czechach. Pendolino wjechało w lokomotywę ČD Cargo. Nie żyje maszynista

Tragiczny wypadek w Czechach. Pendolino wjechało w lokomotywę ČD Cargo. Nie żyje maszynista

Redakcja
Fot. Drážní inspekce

W Boguminie doszło do zderzenia Pendolino z lokomotywą przewoźnika towarowego. Nie żyje maszynista elektrycznego zespołu trakcyjnego.

Jak poinformowała Inspekcja Kolejowa, o godzinie 5:04 na stacji Bohumin doszło do zderzenia Pendolino z lokomotywą  ČD Cargo.

Niestety musimy potwierdzić, że maszynista Kolei Czeskich zginął w wypadku kolejowym na stacji Bohumin. Przyczyny wypadku są badane. Wyrażamy głęboki żal z powodu tego wydarzenia i składamy szczere kondolencje – poinformowały Koleje Czeskie.

Pendolino uderzyło w lokomotywę serii 742. W Pendolino w momencie zdarzenia znajdowało się 16 pasażerów, na szczęście nikt nie został poszkodowany. Jednak rannych zostało czterech pracowników ČD Cargo oraz zginął maszynista prowadzący Pendolino.

Rozpoczynamy śledztwo w sprawie tego niezwykłego wydarzenia, łącznie z przygotowaniem raportu końcowego  – poinformował Jan Kučer z Inspekcji Kolejowej. 

Według wstępnych ustaleń, Pendolino miało minąć sygnał „stój”, wjeżdżając na zajęty tor, na którym znajdowała się lokomotywa ČD Cargo. Sprawą zajmie się komisja.

Fot. Drážní inspekce

Fot. Drážní inspekce

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności