Strona główna » Wiadomości » Tabor Kolei Mazowieckich wzbogaci się o 65 nowych pociągów

Tabor Kolei Mazowieckich wzbogaci się o 65 nowych pociągów

Redakcja

Koleje Mazowieckie planują rekordowe zakupy 65 nowoczesnych pojazdów kolejowych, które wyjadą na mazowieckie tory dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach programów Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 oraz Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO).

Dzisiaj, 26 czerwca 2024 r. odbędzie się podpisanie kluczowych umów związanych z tym zakupem. O godz. 15:30 zostanie podpisana umowa na dofinansowanie zakupu 15 nowoczesnych i ekologicznych zespołów trakcyjnych. Następnie o godz. 16:00 podpisana zostanie umowa ramowa na zakup 50 ezt FLIRT ER160 oraz 2 umów wykonawczych na dostawę 25 pojazdów.

Uroczyste spotkanie odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego przy ul. Jagiellońskiej 26 . Wezmą w nim udział spotkaniu wezmą udział m.in.: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk, prezes zarządu spółki Koleje Mazowieckie Robert Stępień, członek zarządu Grupy Stadler Philipp Brunner oraz członek zarządu ds. sprzedaży Stadler Polska Arkadiusz Świerkot.

Podobne artykuły