NaKolei.pl Wiadomości Szczecin: Wyciął kabel od urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Został złapany przez SOK

Szczecin: Wyciął kabel od urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Został złapany przez SOK

Redakcja
Fot. Straż Ochrony Kolei

Na szlaku Szczecin Podjuchy – Szczecin Port Centralny mężczyzna wyciął 40 metrów kabla sterującego ruchem kolejowym. Został złapany przez SOK podczas wypalania materiału.

W niedzielę, 11 września br. w godzinach wieczornych komendant zmiany Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie otrzymał sygnał z fotopułapki o obecności osoby postronnej na szlaku Szczecin Podjuchy – Szczecin Port Centralny SPA. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie.

Po przybyciu we wskazany rejon, około 100 metrów od torowiska, mundurowi zauważyli mężczyznę, który wypalał skradzione mienie w celu odzyskania cennego materiału. Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli sprawcę kradzieży, który, jak się okazało podczas penetracji pobliskiego terenu, wyciął ponad 40 metrów kabla sterującego ruchem kolejowym.

Ujęty mężczyzna został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Przypominamy, że kradzieże i dewastacja infrastruktury transportowej może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń w ruchu kolejowym – podaje SOK.

Za uszkodzenie, zniszczenie, zabór lub uczynienie niezdatnym do użytku części sieci infrastruktury oraz linii kolejowej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii zgodnie z art. 254 a k.k. grozi kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 8.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności