NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Strzelanina w pociągu w USA: Nie żyje agent federalny DEA [WIDEO]

Strzelanina w pociągu w USA: Nie żyje agent federalny DEA [WIDEO]

Mateusz Marczewski
Mamta Popat/Arizona Daily Star via AP

W poniedziałek (04.10) doszło do strzelaniny w pociągu Amtraku. Dwóch agentów DEA zostało zaatakowanych przez jednego z pasażerów. Jeden z agentów został śmiertelnie postrzelony. Na szczęście nikt z pasażerów pociągu nie ucierpiał.

Agent federalny amerykańskiej agencji ds. walki z narkotykami (DEA), zginął wskutek strzelaniny w pociągu w Arizonie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w pociągu relacji Los Angeles – Nowy Orlean. Dwaj agenci regionalnej grupy zadaniowej DEA przeprowadzali rutynową kontrolę antynarkotykową w pociągu amerykańskiego przewoźnika – Amtrak. W trakcie zatrzymania mężczyzny podróżującego na górnym poziomie piętrowego wagonu, jeden z pasażerów wyjął broń i zaczął strzelać.

Agenci DEA wsiedli do pociągu na stacji w Tucson, w stanie Arizona, w celu przeprowadzenia rutynowego przeszukania pociągu oraz pasażerów. Funkcjonariusze byli w trakcie zatrzymywania podejrzanego mężczyzny na górnym poziomie piętrowego wagonu, kiedy drugi, inny mężczyzna wyciągnął pistolet i zaczął strzelać. Rozpętała się strzelanina. Napastnik oddał kilka strzałów w kierunku agentów DEA, a następnie zabarykadował się w łazience na dolnym poziomie wagonu.

Kule sięgnęły obu agentów DEA. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi trafił w stanie krytycznym do szpitala. Ranny został także lokalny policjant, którego stan określa się jako stabilny. Sprawca zabarykadował się w toalecie, w której po pewnym czasie został znaleziony martwy. W wagonie, w którym doszło do zdarzenia, podróżowało około 12 osób. Rzecznik prasowy Amtrak potwierdził, że żaden pasażer nie ucierpiał.

W wyniku przeszukania bagażu sprawcy oraz drugiego podejrzanego, ujawniono 2,39 kilogramów suszu konopi indyjskich oraz 50 opakowań Gooberz (marihuany w formie jadalnej) oraz inne nielegalne produkty.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności