NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Przerwa w ruchu pociągów na trasie Starzyny-Sprowa. Powodem uszkodzony słup Tauronu

Przerwa w ruchu pociągów na trasie Starzyny-Sprowa. Powodem uszkodzony słup Tauronu

Redakcja

PKP PLK informują o utrudnieniach w ruchu na trasie Starzyny-Sprowa. Uszkodzony słup Tauronu zablokował ruch pociągów.

PKP PLK informują: Dzisiaj ok. godzinie 5:30 rano na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa na odcinku Starzyny-Sprowa uszkodzenie słupa energetycznego  firmy Tauron spowodowało przerwę w ruchu pociągów.  Kable przesyłowe Tauronu oparły się na sieci kolejowej. Ruch pociągów został wstrzymany. Natychmiast na miejsce skierowany został zespół techniczny. Na miejscu działają ekipy techniczne Tauronu.

16 pociągów dalekobieżnych m.in. relacji Kraków – Poznań, Kraków – Warszawa, Gdynia – Kraków, Wrocław – Kraków, Kraków – Szczecin oraz 1 międzynarodowy IC Chopin relacji Wiedeń – Warszawa skierowano zmienioną trasą przez Kielce i Żelisławice. Niektóre pociągi m.in.  rel. Gdynia – Kraków będą oczekiwać na wznowienie ruchu –firma Tauron zadeklarowała, że naprawi linię energetyczną około godz. 12.

W składach PKP Intercity wydawane są dodatkowe napoje. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmienionym czasie przejazdu.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności