NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Stadler wygrał olbrzymi przetarg na dostawę do 510 pociągów Flirt dla Szwajcarii

Stadler wygrał olbrzymi przetarg na dostawę do 510 pociągów Flirt dla Szwajcarii

Redakcja
Mat. Stadler

Szwajcarski producent taboru Stadler wygrał największy w historii szwajcarskiej kolei przetarg na dostawę łącznie 510 elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Stadler został zwycięzcą największego przetargu w historii SBB-CFF-FFS (Szwajcarskie Koleje Federalne). Umowa ramowa obejmuje dostawę łącznie 510 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Flirt. Podstawa zamówienia to 286 pojazdów, a jej wartość to 2 miliardy franków szwajcarskich (ok 8,6 mld zł)

W ciągu 20 dni ma zostać zawarta umowa między przewoźnikiem a producentem – jest to czas na wniesienie ewentualnych sprzeciwów przez konkurencję.

Jesteśmy dumni, że nasza sprawdzona koncepcja pojazdów FLIRT po raz kolejny odniosła międzynarodowy sukces. Dziękujemy SBB za zaufanie, jakim nas obdarzyli – powiedział Peter Spuhler, Prezes Zarządu Stadler.

Pojazdy będą w całości produkowane w fabrykach Stadlera w szwajcarskim mieście Bussnang. Uwzględniając umowę dla SBB, Stadler ma sprzedanych, bądź zakontraktowanych już ponad 2500 pojazdów Flirt w 20 krajach. W tym również w Polsce, gdzie szwajcarskie jednostki jeżdżą w barwach PKP Intercity.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności