Podpisana została umowa na modernizację stacji Świebodzice i Wałbrzych Szczawienko na linii kolejowej nr 274 Wrocław – Zgorzelec. Powstanie tu także nowy przystanek Wałbrzych Śródmieście.
Zadanie wykona konsorcjum Infrakol i Track Tec Construction, a wartość umowy to ponad 77,5 mln zł netto. PKP Polskie Linie Kolejowe określiły w umowie, że na stacji Świebodzice będą zbudowane nowe, dłuższe – bo 300 – metrowe – perony, które będą lepiej dostosowane do obsługi pociągów dalekobieżnych. Poprawia się też warunki w jakich pasażerowie czekają na pociągi (nowe ławki, oświetlenie, system informacji pasażerskiej). Zostanie natomiast zachowany historyczny charakter wiaty peronowej. Z kolei remont torów i sieci trakcyjnej pozwoli na to, że pociągi pojadą przez stację z prędkością 60 km/h, a obecnie jest to 40 km/h.
Nowe tory i trakcję, urządzenia sterowania ruchem pociągów oraz wyższy peron powstanie też na stacji Wałbrzych Szczawienko wraz nową infrastrukturą do obsługi podróżnych. Dzięki temu pociągi dalekobieżne będą mogły przejeżdżać przez stację z prędkością do 100 km/h.
Modernizacja będzie też dotyczyć ośmiu obiektów inżynieryjnych, w tym most i wiadukt, a na pięciu skrzyżowaniach toru i drogi zostaną zamontowane nowe urządzenia zabezpieczające. To wszystko pozwoli na rozwijanie przez pociągi wyższych prędkości oraz umożliwi prowadzenie cięższych składów towarowych.
Wałbrzyszanie doczekają się też budowy nowego przystanku w śródmieściu miasta ma on poprawić dostępność do pociągów aglomeracyjnych, a jego realizacja łączy się z budową zintegrowanego centrum przesiadkowego. Przystanek stanie w odległości niespełna 2 km od stacji Wałbrzych Miasto, w kierunku stacji Wałbrzych Fabryczny. Będą tu dwa 300-metrowe peron połączone przejściem podziemnym i windami, wyposażone w wiaty, oświetlenie i system dynamicznej informacji dla podróżnych.

