Dawniej na kolei Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Srebrny Pociąg będzie kursował do 17 grudnia

Srebrny Pociąg będzie kursował do 17 grudnia fot. KŚ

Srebrny Pociąg kursuje w II edycji oferty Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Kolei Śląskich. W wyjątkową podróż można wybrać się jeszcze do 17 grudnia!

Srebrny Pociąg: II odsłona oferty stowarzyszeń i przewoźnika trwa od 8 października do 17 grudnia br. Pociąg kursuje w każdą niedzielę w podanym przedziale czasowym. Początek trasy to stacja Katowice, skąd po 13:30 będzie wyruszać pociąg Kolei Śląskich (w kierunku Lublińca, przyjazd na stację Bytom ok. godz. 14). Następnie, w Bytomiu, po zaplanowanej przesiadce na tzw. „5 peron” Bytom Wąskotorowy, pociąg Górnośląskich Kolei Wąskotorowych będzie odjeżdżał ok. godz. 14:20 do stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (przyjazd ok. godz. 15).

Srebrny Pociąg i Kopalnia Srebra

W godzinach 15.15 – 17.20 będzie miało miejsce zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych. Odjazd powrotnego pociągu wąskotorowego ze stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra został zaplanowany na ok. godzinę 17:50. Natomiast z Bytomia pociąg Kolei Śląskich do Katowic odjedzie ok. godziny 18:40.

Atrakcje w ofercie to cena 49 zł, tyle kosztuje bilet normalny, ulgowy 39 zł.  cenie zawiera się zarówno przejazd pociągami Kolei Śląskich w relacji Katowice – Bytom oraz powrotnym, przejazd pociągami wąskotorowymi w relacji Bytom Wąskotorowy – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra oraz powrotnym, jak i zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra z przewodnikiem. Przejazd realizowany będzie m.in. najstarszą, nadal czynną koleją wąskotorową na świecie – Górnośląską Koleją Wąskotorową. Kopalnia Srebra jest nie byle jakim zabytkiem, bo wpisanym na listę UNESCO.

Bilety są do zakupienia zarówno w dniu przejazdu na przystanku Bytom Wąskotorowy oraz w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu głównym w Katowicach.

Więcej szczegółów na stronach: sgkw.eukolejeslaskie.com oraz kopalniasrebra.pl. Na stronie KŚ przceczytają Państwo również o konkursie ,,Podróżuj Szlakiem”.

Obiekty należą do Szlaku Zabytków Techniki – najciekawszej trasy turystyki industrialnej w Polsce. Uruchomione pociągi w ramach oferty Srebrny Pociąg dofinansowane są z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.