NaKolei.pl OpinieDziałania Spółka APS Energia S.A. przystąpiła do Klastra „Luxtorpeda 2.0”

Spółka APS Energia S.A. przystąpiła do Klastra „Luxtorpeda 2.0”

Redakcja
Fot. Klaster "Luxtorpeda 2.0"

Spółka APS Energia S.A., producent niezawodnych systemów zasilania dla energetyki kolejowej, taboru kolejowego i tramwajowego, energetyki atomowej, przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż została nowym Członkiem Klastra „Luxtorpeda 2.0”, podmiotu reprezentującego sektor transportu kolejowego skupiający największe przedsiębiorstwa branży w Polsce.

Klaster „Luxtorpeda 2.0” uczestniczy w kształtowaniu polskiej polityki transportowej, pomagając wypracować najlepsze rozwiązania w obszarach legislacyjnym, organizacyjnym i finansowym. Wspiera instytucje i przedsiębiorców działających
w sektorze transportu kolejowego w tworzeniu trwałych ram współpracy, budowaniu innowacyjnej sieci powiązań opartych na transferze wiedzy, technologii oraz nowatorskich rozwiązań pomiędzy członkami Klastra, instytucjami otoczenia biznesu, jednostkami naukowo-badawczymi oraz samorządami w celu zwiększania ich konkurencyjności z korzyścią dla pasażerów i klientów biznesowych kolei. Klaster w swoich działaniach opracowuje raporty i analizy dot. strategicznych działań, określa wyzwania, przed jakimi stoi transport kolejowy oraz wspomaga w tworzeniu łańcuchów wartości wykorzystując polskie produkty i usługi.

Rozwój urządzeń dla sektora Trakcji i Transportu zajmuje w naszej strategii niezwykle istotne miejsce. Stawiamy na innowacje i produkty odpowiadające jak najlepiej na potrzeby rynkowe. Umożliwia nam to własny dział R&D i liczne współprace z ośrodkami naukowymi. Otwarci jesteśmy również na takie partnerstwa jak ten z Klastrem „Luxtorpeda 2.0”. Liczę, że wymiana doświadczeń i wspólne relacje przyniosą owocne rezultaty obu stronom. – mówi Piotr Szewczyk, Prezes Zarządu APS Energia S.A.

 Klaster „Luxtorpeda 2.0” stale rozszerza swoje kompetencje oraz wiedzę współpracując z wieloma sektorami gospodarki. Przemysł energetyczny jest istotny w dzisiejszych czasach. Współpraca ta będzie tym bardziej istotna, że stoimy na progu tworzenia nowej gałęzi energetycznej w kraju, czyli gospodarki wodorowej. Patrząc na rozwój tego zasobu energetycznego za granicą, nie sposób ominąć w całym łańcuchu wartości branży kolejowej, dlatego między innymi na tym podłożu liczymy na owocną współpracę ze spółką APS Energia S.A.  – powiedział Mateusz Izydorek vel Zydorek, dyrektor biura Klastra „Luxtorpeda 2.0”.

APS Energia S.A. jest projektantem i producentem systemów zasilania gwarantowanego, m.in. dla sektora energetycznego, energetyki atomowej, nafty i gazu, ciepłownictwa, przemysłu, telekomunikacji, transportu i trakcji, medycyny, wojska i innych branż. Firma została założona w 1995 r. i przez ponad dwadzieścia pięć lat działalności przekształciła się w międzynarodową grupę kapitałową zatrudniającą blisko 400 osób w 7 krajach. Współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą oraz zatrudnia najlepszych absolwentów uczelni technicznych. Produkcja urządzeń odbywa się w Polsce i w Jekaterynburgu w Rosji. Od 2013 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Spółka promuje polską myśl techniczną poprzez zabezpieczenie zasilania w najważniejszych obiektach przemysłowych na świecie. Prowadzi i rozwija swoją działalność w Polsce i poza granicami kraju. Partnerami zagranicznymi APS Energia S.A. są m.in.: rynki Europy Wschodniej (Rosja, Kazachstan, Azerbejdżan, Litwa, Białoruś, Uzbekistan, Gruzja, Ukraina), rynki Unii Europejskiej (Czechy, Słowacja, Hiszpania, Holandia, Macedonia) oraz rynki światowe (Turcja, Arabia Saudyjska, Australia, Irak, RPA, Egipt, Kuwejt).

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności